Bruttolandshold 3D

Bruttolandshold 3D

Læs om udtagelseskriterierne for deltagelse til VM i 3D i Robion, Frankrig her.

Nedenstående skytter har indleveret en underskrevet skytteaftale til Bueskydning Danmark:

Ann Lisa Pedersen Barbue damer Trelde Næs
Stine Kjær-Andersen Barbue damer Lavia København
Claus Kjær Vigen Larsen Barbue herrer Københavns Bueskyttelaug
Thomas Lefevre Barbue herrer Lavia København
Kirstine Godskesen Klausen Compound damer Nørre Snede
Pernille Olsen Compound damer Kalundborg Bsk.
Sisse Gram Compound damer Aabenraa Bueskyttelaug
Erik P. Nielsen Compound herrer Nørre Snede
Jens Spedsberg Compound herrer Varde Bueskyttelaug
József Csikós Compound herrer Varde Bueskyttelaug
Kim Buk Jakobsen Compound herrer Sorø Bueskyttelaug
Lars Eichler Andersen Compound herrer Kalundborg Bsk.
Michael Knudsen Compound herrer Randers Bueskyttelaug
Peter Slot Compound herrer Herning Bueskyttelaug
Roar Brummer Compound herrer Haderslev Bueskyttelaug
Stig Andersen Compound herrer Varde Bueskyttelaug
Tonny Gram Compound herrer Aabenraa Bueskyttelaug
Augusta Strandberg Instinktiv damer Aarhus Bueskyttelaug
Camilla Jakobsen Instinktiv damer Sorø Bueskyttelaug
Josefine de Roepstorff Instinktiv damer Københavns Bueskyttelaug
Bruno Christiansen Instinktiv herrer Holstebro Bsk.
Jan Berg Instinktiv herrer Lyngby Bueskyttelaug
Jesper Laungrye Tornbo Instinktiv herrer Sorø Bueskyttelaug
Jonas Kjær Høj Pledrup Instinktiv herrer Aarhus Bueskyttelaug
Nichlas Tornbo Instinktiv herrer Sorø Bueskyttelaug
Zibrandt Christensen Instinktiv herrer Haderslev Bueskyttelaug
Carin Eriksson Langbue damer Køge Bueskyttelaug
Stine Munch Hansen Langbue damer Arcus
Tanja Dinesen Skudstrup Langbue damer Københavns Bueskyttelaug
Bjarne Klausen Langbue herrer Aarhus Bueskyttelaug
Bo Lynnerup Langbue herrer Haderslev Bueskyttelaug
Christian Jørgensen Langbue herrer Christiansfeld
Christopher Bønding Langbue herrer Aarhus Bueskyttelaug
Jes Lysgaard Langbue herrer Lyngby Bueskyttelaug
Kenneth Andersen Langbue herrer Varde Bueskyttelaug
Kent Haaning Langbue herrer Silkeborg
Kim Berggreen Nielsen Langbue herrer Aarhus Bueskyttelaug
Mads Christensen Langbue herrer Hvidovre Langbue Laug
Martin Foged Jørgensen Langbue herrer Ulbølle Bsk.
Mikael Bo Hansen Langbue herrer Randers Bueskyttelaug
Peter Frank Mathiesen Langbue herrer Hvidovre Langbue Laug
Tom Hauberg Rask Nielsen Langbue herrer Favrskov Bsk.
Torben Julius Jørgensen Langbue herrer Køge Bueskyttelaug

For reglerne til 3D EM/VM henvises til Bueskydning Danmark og WA regler på www.archery.org