Invitationer, tidligere år

Invitationer, tidligere år

Her kan du se invitationer til stævner og andre arrangementer fra tidligere år

2016:

2016 - NUM Invitation.pdf
2016 - Sommerturnering i Koege.pdf
2016 - Talentsamlinger.pdf
2016-01-10 Nytaarspokalen - TIK.pdf
2016-01-16 Mollejagten Ungdom - Gribskov.pdf
2016-01-16 Skt. Sebastian og FM Senior-Master - Arcus.pdf
2016-01-17 Mollejagten Senior - Gribskov.pdf
2016-01-17 Sct. Sebastian Hold Cup - Bellinge.pdf
2016-01-23 Muldvarpejagten - boern.pdf
2016-01-24 Muldvarpejagten Kadet til Master.pdf
2016-02-07 Frederiksborg Pokalen.pdf
2016-02-13_14 Arena Challenge - Silkeborg-Aarhus.pdf
2016-02-20 SM Ungdom - Praestoe.pdf
2016-02-21 SM Senior_Master - Praestoe.pdf
2016-02-27 FBM Master - Arcus.pdf
2016-02-28 FM Ungdom - Arcus.pdf
2016-03-06 Ungdomsturneringen - Lyngby.pdf
2016-03-12_13 DM Senior - Lyngby.pdf
2016-03-19_20 DM Inde Ungdom - Taastrup.pdf
2016-03-20 Indendoers Danage Cup 2016 - Vejle.pdf
2016-03-24 3D - Kilden Rundt - Kongskilde.pdf
2016-03-25 3D - Haderslev.pdf
2016-04-03 - Dyrehaverunden.pdf
2016-04-10 3D - Soroe.pdf
2016-04-16 3D - Genner Hoel.pdf
2016-04-23 3D - Mammutjagten - Roskilde.pdf
2016-04-24 3D - Ulvejagten - Ribe.pdf
2016-04-24 Skive - Dogmestaevne - Koege.pdf
2016-04-30 Ungdomsturnering - Lyngby.pdf
2016-05-01 3D - Vejen.pdf
2016-05-05 Kr. Himmelfart - Soenderborg.pdf
2016-05-14_15 Danish Open - Nr. Snede.pdf
2016-05-28 Skive - Ungdomsturneringen - Skurup, Sverige.pdf
2016-06-04 SM Senior_Master Ude - Nykobing.pdf
2016-06-05 Buernes By - Taastrup.pdf
2016-06-10 Aftenstaevne - Vordingborg.pdf
2016-06-12 70-50m - Holstebro.pdf
2016-06-18 Tommerupjagten - Kalundborg.pdf
2016-06-19 Ungdomsturneringen - Lyngby.pdf
2016-06-26 FM og 1440 Runde - Middelfart.pdf
2016-06-26 SM Ungdom - Lundby.pdf
2016-07-09 Sommermarathon - Koege.pdf
2016-08-07 Danage Cup - Middelfart.pdf
2016-08-13_14 DM Ungdom - Praestoe.pdf
2016-08-20 3D - Aabenraa.pdf
2016-08-20 DM Master - Lyngby.pdf
2016-08-27_28 DM Senior - Aalborg.pdf
2016-09-03 - Oktoberjagten - Fredericia.pdf
2016-09-10 JM 3D - Varde.pdf
2016-09-11 3D - Soroe.pdf
2016-09-17 DM 3D - Egeskov Slot.pdf
2016-10-01_02 9th European Club Teams Cup 2016 - Bulgarien.pdf
2016-10-08 Aabningsstaevne - Arcus.pdf
2016-10-09 Face2Face - Arcus.pdf
2016-10-23 - Buernes By - Taastrup.pdf
2016-11-05 - Ungdomsturneringen - Lyngby.pdf
2016-11-05 3D - Juleturnering - Haderslev.pdf
2016-11-06 - Seniorstaevne - Lyngby.pdf
2016-11-12 - Holstebro.pdf
2016-11-19 Aabne Bymesterskaber - Arcus.pdf
2016-11-19_20 3D - Troldejagt (inde) Koebenhavn.pdf
2016-11-27 - Vejle.pdf
2016-12-17 Julestaevne - Ans.pdf

 

2015:

2015-01-04 TIK Nytårspokalen.pdf
2015-01-10 Moellejagt Ungdom.pdf
2015-01-11 Moellejagt Senior.pdf
2015-01-17 Skt. Sebastian Cup og FM.pdf
2015-01-18 Arcus Hold Cup.pdf
2015-01-20 Aftenstaevne TIK.pdf
2015-01-24 Muldvarpejagten Ungdom.pdf
2015-01-25 Muldvarpejagten Kadet til Master.pdf
2015-02-01 Frederiksborgpokalen.pdf
2015-03-03 Aftenstaevne TIK.pdf
2015-03-08 JM Varde.pdf
2015-03-08 SM Hilleroed.pdf
2015-03-14_15 DM Senior Master - Taastrup.pdf
2015-03-21 NSA samling Lyngby.pdf
2015-03-22 Danage Cup Inde 50-70m.pdf
2015-03-22 Dyrehaverunden.pdf
2015-03-28_29 DM Ungdom Aarhus_Silkeborg.pdf
2015-04-03 Haderslev 3D.pdf
2015-04-11 Roskilde Mammutjagt 3D.pdf
2015-04-18 Genner Hoel 3D.pdf
2015-04-19 Dogmestaevne i Koege.pdf
2015-04-26 Soroe 3D.pdf
2015-05-08 Indbydelse NSA-samling Lyngby.pdf
2015-05-09 Ungdomsturneringen Lyngby.pdf
2015-05-14 Kr. Himmelfart Soenderborg.pdf
2015-05-17 TIK Majpokalen.pdf
2015-05-23 Ungdomsturneringen Skurup Sverige.pdf
2015-05-23_24 Danish Open.pdf
2015-05-31 Middelfart Speedwaystaevne.pdf
2015-06-07 Holstebro.pdf
2015-06-07 Soroe 3D - Praemiejagt.pdf
2015-06-13 Ungdomsturnering Danmark-Skaane.pdf
2015-06-20 SM Ungdom Ude.pdf
2015-06-21 SM Senior Ude.pdf
2015-06-28 Middelfart FM og 1440 runde.pdf
2015-06-28 Tommerupjagten Kalundborg.pdf
2015-08-08_09 Genner Hoel 3D.pdf
2015-08-09 Middelfart Danage Cup.pdf
2015-08-22 FM 3D.pdf
2015-08-22_23 DM Ungdom Aalborg.pdf
2015-08-29_30 DM Senior Master - Gladsaxe.pdf
2015-09-13 Soroe 3D.pdf
2015-09-26 3D Oktoberjagten.pdf
2015-09-27 Bjoerne Jagten - Frederiksvaerk.pdf
2015-1-2-Traener Bueskydning_Aarhus_marts_invitation.pdf
2015-1-2-Traener Bueskydning_Soroe_maj_invitation.pdf
2015-10-03 Samling Non-Sight.pdf
2015-10-03_04 European Club Teams Cup.pdf
2015-10-04 DM 3D Lyngby.pdf
2015-10-11 JM 3D.pdf
2015-10-24 Mammutjagt Senior.pdf
2015-10-25 Buernes By Taastrup.pdf
2015-10-25 Mammutjagt Ungdom.pdf
2015-11-14 60 Pile med finaler - Holstebro.pdf
2015-11-14_15 Troldejagt Kobenhavn.pdf
2015-11-15 Julestaevne Haderslev.pdf
2015-11-18 Aftenstaevne - TIK.pdf
2015-11-28 Ungdomsturneringen Lyngby.pdf
2015-11-29 18m - Vejle.pdf
2015-11-29 Seniorstævne Lyngby.pdf
2015-12-12 Julestaevne Ungdom - Esbjerg.pdf
2015-12-19 Juledogme Ans.pdf
2015-Invitation_ATKcompoundtraenerkurser_uge19.pdf
2015-Invitation_ATKkurser_marts.pdf
2015-Invitation_ATKtraenerkurser_uge19.pdf
2015-Invitation_traenerkurser_uge3og4.pdf

 

2014:

2014 - Sommerskydning - Invitation.pdf
2014-01-05 TIK Nytårspokalen.pdf
2014-01-18 Sct. Sebastian og FM.pdf
2014-01-25 Muldvarpejagten Ungdom.pdf
2014-01-26 Muldvarpejagten Senior.pdf
2014-02-02 Frederiksborg Pokalen.pdf
2014-02-16 SM Hillerød.pdf
2014-03-08_09 DM Senior Master TIK.pdf
2014-03-29_30 DM Ungdom Lyngby.pdf
2014-04-06 Dyrehaverunden 3D.pdf
2014-04-18 Haderslev 3D.pdf
2014-04-27 Dogmestævne 2014 Køge.pdf
2014-04-27 Sorø 3D.pdf
2014-05-03_04 Storsamling Non Sight Archers.pdf
2014-05-10 Lyngby Ungdom Skive.pdf
2014-05-17 Palnatoke 3D.pdf
2014-05-25 Middelfart FITA.pdf
2014-05-29 Kr. Himmelfart Sønderborg.pdf
2014-05-31 Majpokalen Taastrup.pdf
2014-05-31 Nykøbing F 3D.pdf
2014-06-07_08 Danish Open 3D.pdf
2014-06-13 Indbydelse Non Sight Ungdomsskytter Lyngby.pdf
2014-06-14 Lyngby Ungdom Skive.pdf
2014-06-15 Holstebro 70-50m.pdf
2014-06-15 Trænerkursus 1 Esbjerg juni.pdf
2014-06-21 Norge - Danage Arhery Challange 2014 innbydelse.pdf
2014-06-21 Præstø Gøngen - RM.pdf
2014-06-22 Kalundborg Tømmerup-Jagten.pdf
2014-06-29 Middelfart FITA og FM.pdf
2014-06-30 NUM Invitation.pdf
2014-08-03 Middelfart Danage Cup.pdf
2014-08-13 Aften staevne i Nykobing F.pdf
2014-08-16 Open FM 3D Ulbolle.pdf
2014-08-23_24 Hillerod DM Ungdom.pdf
2014-08-24 Favrskov 3D.pdf
2014-08-30_31 DM Senior Aalborg.pdf
2014-09-05 3D samling for NSA Hillerod.pdf
2014-09-06 Geels skov runden.pdf
2014-09-07 JM 3D Vejen.pdf
2014-09-14 Sorø 3D.pdf
2014-09-21 Indbydelse til 3D stævne i Genner Hoel.pdf
2014-09-21 SM 3D Frederiksvaerk.pdf
2014-09-27 DM 3D - Fredericia, Bestilling Middagsmad.pdf
2014-09-27 DM 3D - Fredericia.pdf
2014-10-04 Roskilde Mammutjagt Ungdom.pdf
2014-10-05 Roskilde Mammutjagt Senior.pdf
2014-10-12 Langsø-runden 3D.pdf
2014-10-26 Buernes by i Taastrup.pdf
2014-10-31 Non-sight archers samling Roskilde.pdf
2014-11-08_09 Nørre Snede Indendørs 3D.pdf
2014-11-15 Holstebro.pdf
2014-11-15 Julestaevne Haderslev.pdf
2014-11-16 Hilleroed 25m staevne.pdf
2014-11-22 Arcus Fødselsdagsstævne.pdf
2014-11-22_23 Kobenhavn Troldejagten.pdf
2014-11-23 Arcus Cup.pdf
2014-11-29 Lyngby Ungdomsturneringen.pdf
2014-11-30 Senior traeningsstaevne Lyngby.pdf
2014-11-30 Vejle.pdf
2014-Trin 1 - Gladsaxe 4-5.okt.pdf
2014-Uddannelse paa tvaers_nov.pdf

 

2013:

2013-01-19 Skt. Sebastian og FM.pdf
2013-01-19 Storsamling Non Sight Ungdom.pdf
2013-01-20 Skt. Sebastian HOLD.pdf
2013-01-26_27 Storsamling Jylland Fyn Invitation.pdf
2013-01-27 Lyngby Muldvarpejagt.pdf
2013-02-08_10 Kongskilde.pdf
2013-03-03 Vinterjagten Esbjerg.pdf
2013-03-09_10 DM Ungdom Taastrup.pdf
2013-03-16_17 DM Senior Inde Aarhus.pdf
2013-03-29 Haderslev 3D.pdf
2013-04-07 Dyrehaverunden.pdf
2013-04-21 Køge Dogmestævne.pdf
2013-04-21 Sorø 3D.pdf
2013-04-27 Palnatoke 3D.pdf
2013-05-09 Sønderborg Kr. Himmelfart.pdf
2013-05-18_19 Danish Open.pdf
2013-05-18_19 Storsamling Jylland Fyn Invitation.pdf
2013-05-25 Storsamling Non Sight Ungdom.pdf
2013-05-26 Middelfart FITA.pdf
2013-06-01 Majstævne TIK.pdf
2013-06-02 Nykøbing 3D og SM.pdf
2013-06-08 3D Herning.pdf
2013-06-09 Holstebro FITA.pdf
2013-06-09 Vejen 3D.pdf
2013-06-15 Gøngen parkour archery.pdf
2013-06-16 Kalundborg 3D Tømmerupjagten.pdf
2013-06-23 Middelfart FM og FITA.pdf
2013-06-29_30 Danage Challenge NORGE.pdf
2013-08-03 Ulbølle 3D Open FM.pdf
2013-08-04 Danage International Cup.pdf
2013-08-17_18 DM Ungdom Præstø.pdf
2013-08-24_25 Storsamling Non Sight Ungdom.pdf
2013-08-25 Ribe 3D.pdf
2013-08-31 DM Senior Master Aalborg.pdf
2013-09-01 Favrskov 3D - JM og open.pdf
2013-09-06_08 Club Teams Cup.pdf
2013-09-07 Geel Skov 3D Jagt og Ungdomsstævne.pdf
2013-09-08 Esbjerg 3D Sensommer Jagten.pdf
2013-09-08 Sorø 30 mål 3D.pdf
2013-09-21 DM 3D.pdf
2013-10-05 Lyngby 3D Ungdomsstævne.pdf
2013-10-05 Oktoberjagten 3D.pdf
2013-10-13 Langsø Runden.pdf
2013-10-26 Holstebro 8-12-18m FITA.pdf
2013-10-26 Storsamling Non Sight Ungdom.pdf
2013-10-27 TIK Buernes By.pdf
2013-11-02 Lyngby Ungdom Træningsstævne.pdf
2013-11-03 Lyngby Træningsstævne.pdf
2013-11-03 Vejle 18m FITA.pdf
2013-11-09 Haderslev 3D Juleturnering.pdf
2013-11-23 Seminar om det mentale på Fyn.pdf
2013-11-23_24 København Troldejagt.pdf
2013-12-01 Ans Juledogme 8-12-18m.pdf
2013-12-15 Aarhus Ungdomsstævne.pdf
2013-2014 Vinterskydning Invitation.pdf

 

2012:

 

2011:

2010 Vinterskydning 2010-2011.pdf
2011 - DBSF Sommerlejr ved Kongskilde.pdf
2011 - Sommerskydning.pdf
2011 - Vinterskydning.pdf
2011-01-22 Indbydelse til samling for Bar og langbueungdom.pdf
2011-01-22 Skt. Sebastian og FM.pdf
2011-01-30 Muldvarpejagt.pdf
2011-02-06 Frederiksborg Pokalen.pdf
2011-02-12 - Lyngby Ungdom.pdf
2011-02-13 JM Ungdom Aalborg.pdf
2011-02-20 Aarhus Archery Cup.pdf
2011-02-25 til 27 Ungdomstur Kongskilde.pdf
2011-02-27 Viking Jagten.pdf
2011-03-05 og 06 - DM Inde Senior - TIK.pdf
2011-03-19 Lyngby Ungdom.pdf
2011-03-27 - Dyrehaverunden 2011.pdf
2011-04-22 Haderslev 3D.pdf
2011-05-07 Randers.pdf
2011-05-13 til 15 Lejrejagten.pdf
2011-05-14 Indbydelse non sight archers.pdf
2011-05-15 Herning 3D.pdf
2011-05-15 Taastrup.pdf
2011-05-28 Lyngby.pdf
2011-05-29 Middelfart.pdf
2011-06-04 SM Ungdom.pdf
2011-06-05 SM Senior.pdf
2011-06-11 og 12 - Danish Open.pdf
2011-06-18 Lyngby Ungdom.pdf
2011-06-18 til 19 Aarhus.pdf
2011-06-19 Holstebro.pdf
2011-06-26 Middelfart.pdf
2011-07-02 Nordiske ungdomsmesterskaber, Gilleleje.pdf
2011-08-07 Middelfart Danage Cup.pdf
2011-08-20 21 DM Ungdom Aalborg.pdf
2011-08-21 Ribe.pdf
2011-08-27 Geels Skov.pdf
2011-08-28 3D - FM Open.pdf
2011-09-04 Esbjerg JM 3D.pdf
2011-09-10 DM 3D.pdf
2011-09-17 Aalborg - The Challenge.pdf
2011-10-02 Kongskilde Jagten.pdf
2011-10-08 Roskilde Mammut Ungdom.pdf
2011-10-09 Roskilde Mammut Senior.pdf
2011-10-20 24 Face2Face Ungdom.pdf
2011-10-30 Taastrup Buernes By.pdf
2011-11-05 Holstebro.pdf
2011-11-05 Lyngby Ungdomsturneringen.pdf
2011-11-19 Haderslev - 3D.pdf
2011-11-27 Vejle.pdf
Clubteam Cup 2011.pdf
Sommerlejr program.pdf

 

2010:

 

2009:

 

2008:

 

2007:

 

2006: