Top 10

Top 10

De resultater, der optages på denne liste, er alle skudt på senior afstande, dvs.

  • Stephan Hansen i aktion

    Stephan Hansen i aktion

    Indendørs

    • 18 m – Herrer og Damer: Senior, Junior, Masters og Kadet
  • Udendørs:
    • 70m runde – Recurve: Senior og Junior
    • 50m runde – Compound: Senior, Junior, Kadet og Masters
    • 40m runde – Bar og Langbue: Senior, Junior og Master

Top 10 Udendørs 2017

Herre Recurve – 70m

Navn Klub Stævne Point
Johan Weiss Randers Japan – 170617 648
Morten Caspersen Køge Køge – 150617 646
Jonathan Ipsen Køge Køge – 010617 644
Steffen Thorkildsen Arcus Taastrup – 280517 640 (22/6)
Aske Halskov Aalborg Holstebro – 110617 640 (19/7)
Mikkel Berrig Rasmussen TIK Taastrup – 280517 638 (21/6)
Claus Andersen Køge Køge – 150617 627
Dennis Bager Arcus Holstebro – 110617 607 (12/3)
Magnus Bager Arcus NUM 2017 600
Jonathan Ø. Pedersen Køge Taastrup – 280517 598 (13/3)

Dame Recurve – 70m

Navn Klub Stævne Point
Maja Jager Broby Japan – 170617 660
Randi Degn TIK Taastrup – 280517 641 (22/6)
Anne Marie Laursen Aalborg Taastrup – 280517 638 (17/2)
Kirstine Danstrup Andersen Holstebro Køge – 010617 607
Lea Mogree Nissen Holstebro Holstebro – 110617 578 (11/6)
Camilla D. Nielsen Midtfyn Taastrup – 280517 576 (8/3)
Sif Rasmussen Midtfyn Taastrup – 280517 561 (10/2)
Sanne Burup Sorø Taastrup – 280517 543 (5/2)
Katja Ree Møller Sorø Køge – 150617 541
Mai Jensen Vordingborg Køge – 220417 523

Herre Compound – 50m

Navn Klub Stævne Point
Stephan Hansen Nykøbing F Køge – 010617 712
Andreas Darum TIK Taastrup – 280517 707 (59/25)
Martin Damsbo TIK Antalya 701
Patrick Laursen Midtfyn Shanghai – 170517 695 (47/17)
Christoffer Berg Lyngby Præstø – 170617 693 (50/23)
Sune Rasmussen TIK Sverige – 050717 693 (45/16)
Jan Bang Lavia Odense Taastrup – 280517 690 (48/18)
Simon Olsen Vordingborg EYC1 – Grækenland 685
Martin K. Nielsen Lyngby NUM 2017 685
Finn Larsen Fredericia Holstebro – 110617 678 (34/14)

Dame Compound – 50m

Navn Klub Stævne Point
Sarah Sönnichsen TIK Shanghai – 170517 707 (59/24)
Tanja Amdi Jensen TIK Antalya – 070617 697 (50/18)
Sasha Rasmussen TIK Sverige – 030617 688 (44/12)
Erika Anear TIK Taastrup – 280517 683 (42/11)
Sasha Haagen Andersen Lyngby Holstebro – 110617 673 (34/10)
Maria Olsen Gladsaxe Køge – 010617 669
Margaret Bang Lavia Odense Taastrup – 280517 645 (23/7)
Hanne Christensen Kalundborg Præstø – 180617 625 (21/4)
Sanna Lund TIK NUM 2017 604
Conny Helgesen Broager Holstebro – 110617 599 (8/0)

Herre Langbue – 40m

Navn Klub Stævne Point
Frank Torndal Randers Holstebro – 110617 523 (6/0)
Michael Bo Hansen Randers Holstebro – 110607 518 (4/0)
Kenneth Andersen Varde Holstebro – 110617 514 (5/1)
Peter Mathiesen Hvidovre Køge – 150617 509
Mads Christensen Hvidovre Præstø – 180617 486 (9/0)
HC Rossau Hillerød Præstø – 170617 481 (6/0)
Peter Lohmann Lavia Odense Holstebro – 110617 479 (3/1)
Peter Fogh Andersen Randers Holstebro – 110617 452 (1/1)
Lennart Dahlqvist Midtfyn Holstebro – 110617 436 (2/1)
Per Johansen Køge Køge – 150617 423

Dame Langbue – 40m

Navn Klub Stævne Point
Mette Ørn Lyngby Køge – 110617 467
Line Ryssel Lyngby Præstø – 180617 413 (2/0)
Marianne Olsen Hillerød Præstø – 180617 392 (2/1)
Christine Haslund Hillerød Taastrup – 280517 321 (0/0)
Jane Sigil Gøngen Præstø – 180617 302 (1/0)
Majbritt Lohmann Lavia Odense Holstebro – 110617 146

 Herre Barbue – 40m

Navn Klub Stævne Point
Thomas Lefevre Lavia Kbh. Taastrup – 280517 640 (14/7)
Thomas Jensen Vordingborg Præstø – 180617 629 (21/4)
Per Street Sorø Taastrup – 280517 601 (12/0)
Kim Sørensen Vordingborg Præstø – 180617 596 (11/0)
Mark Hünermund Jensen Lavia Kbh. Taastrup – 280517 587 (9/0)
Johnny Jokil Frederikssund Præstø – 180617 586 (10/3)
Flemming Gyllenborg Gøngen Køge – 110617 571
Bela Antal Lyngby Præstø – 180617 570 (12/2)
Flemming Schwicker Frederikssund Præstø – 180617 522 (2/0)
Anders Rohr Sørensen Esbjerg Holstebro – 110617 503 (6/0)

Dame Barbue – 40m

Navn Klub Stævne Point
Julie Lundgren Hvidovre Præstø – 180617 518 (7/3)
Olivia Kirstine Redanz Lyngby Præstø – 180617 516 (5/1)
Lykke Sørensen Vordingborg Præstø – 180617 503 (4/2)
Berit Bech Lolland Vordingborg – 090617 419 (2/1)
Emily Taylor Vordingborg Præstø – 180617 361 (4/1)
 Kristina Skadegård Christensen Vordingborg Præstø – 180617 128

 

Tanja Dinesen Skudstrup ved VM i 3D i 2013

Tanja Dinesen Skudstrup ved VM i 3D i 2013