Top 10 – Tidligere år

Top 10 – Tidligere år

De resultater, der er optaget på denne liste, blev alle skudt på senior afstande, dvs.

  • Stephan Hansen i aktion

    Stephan Hansen i aktion

    Indendørs

    • 18 m -Herrer og Damer: Senior, Junior, Master og Kadet
  • Udendørs:
    • 70m runde – Recurve: Senior og Junior
    • 50m runde – Compound: Senior, Junior, Kadet og Master
    • 40m runde – Bar og Langbue: Senior, Junior og Mast

Top 10 Udendørs 2018

Herre Recurve – 70m

Navn Klub Stævne Point
 Dennis Bager Arcus Lavia Odense – 170718 664
 Johan Weiss Randers Køge – 210418 654
 Aske Halskov Aalborg Aalborg – 180418 651
 Mikkel Berrig Rasmussen TIK Køge – 310518 648
 Nikolaj Wulff Aalborg Aalborg – 040418 646
 Morten Caspersen Køge Lundby – 240618 641 (21/6)
 Casper Lauridsen Lyngby Køge – 140618 638
 Steffen Thorkildsen Arcus Nykøbing – 110818 632 (17/5)
 Claus Andersen Køge Køge – 140618 621
 Martin K. Laursen TIK Lavia Odense – 170718 607

Dame Recurve – 70m

Navn Klub Stævne Point
 Maja Jager Broby WC2 – Tyrkiet 665
 Randi Degn TIK WC2 – Tyrkiet 655
 Anne Marie Laursen Aalborg Nykøbing  – 110818 645 (22/8)
 Lea Mogree Nissen Holstebro Aalborg – 040418 630
 Kírstine Danstrup Andersen Holstebro Køge – 310518 605
 Nanna Jakobsen Silkeborg Aalborg – 230518 592 (7/4)
 Mai Jensen Køge Nykøbing – 110818 580 (12/3)
 Lena Agerholm TIK Nykøbing – 110818 548 (6/1)
 Kirstine Bæver Aarhus Nykøbing – 110818 526 (5/1)
 Frederikke Bager Arcus NUM 2018 509

Herre Compound – 50m

Navn Klub Stævne Point
 Stephan Hansen Nykøbing Castor Cup 711
 Andreas Darum TIK Aalborg – 270618 710 (62/28)
 Martin Damsbo TIK Middelfart – 190818 708 (60/29)
 Simon Olsen Vordingborg Aalborg – 250818 700 (52/25)
 Tore Bjarnason TIK Køge – 160818 697
 Christoffer Berg Lyngby Nykøbing – 110818 695 (50/21)
 Mads Knudsen Nordkysten Nykøbing – 110818 694 (49/19)
 Martin K.. Nielsen Lyngby Lundby – 240618 692 (46/17)
 Thomas Gormsen Hillerød Nykøbing – 110818 689 (44/11)
 Stig Andersen Arcus Middelfart – 190818 688 (43/18)

Dame Compound – 50m

Navn Klub Stævne Point
 Tanja Amdi Jensen TIK EM – Polen 702
 Erika Damsbo TIK Middelfart – 190818 692 (45/23)
 Sarah Sönnichsen TIK WC1 – Kina 680
 Natacha Stütz Lyngby EM Ungdom 671
 Kirstine Godskesen Holstebro Nykøbing – 110818 663 (29/8)
 Maria Selch Olesen Gladsaxe Køge – 160818 662
 Pil Munk Carlsen Broby Middelfart – 190818 659 (28/8)
 Margaret Bang Lavia Odense Master VM 638
 Dorthe Damkjer Broby Nykøbing – 110818 623 (12/4)
 Sanna Lund TIK Aalborg – 250818 621 (20/8)

Herre Langbue – 40m

Navn Klub Stævne Point
 Kenneth Andersen Varde Nykøbing – 110818 582 (7/2)
 Peter Mathiesen Hvidovre Køge – 230818 546
 Frank Torndal Randers Lundby – 180818 525 (5/2)
 Casper Jørgensen Roskilde Lundby – 240618 520 (10/3)
 Kenneth Brams Andersen Randers Nykøbing – 110818 498 (5/4)
 Mads Christensen Hvidovre Nykøbing – 110818 489 (6/0)
 H. C. Rossau Hillerød Lundby – 240618 489 (5/0)
 Peter Heller Lützen København Taastrup – 030618 478 (6/2)
 Bent Bjerregaard Nykøbing Nykøbing – 110818 474 (3/0)
Tom Winther Frederiksværk Lundby – 180818 473 (2/0)

Dame Langbue – 40m

Navn Klub Stævne Point
 Line Rysssel Lyngby Nykøbing – 110818 514 (7/3)
 Birgit Petersen Hvidovre Køge – 310518 466
 Marianne Fredvig Olsen Hillerød Nykøbing – 110818 425 (3/1)
 Christine Haslund Hillerød Nykøbing – 1101818 394 (0/0)
 Mette Ørn Lyngby Lundby – 240618 349 (2/1)
 Sahra Mørk Gøngen Lundby – 240618 325 (3/1)

 Herre Barbue – 40m

Navn Klub Stævne Point
 Claus Vigen Pindbo København Nykøbing – 1101818 629 (18/6)
 Per Street Sorø Køge – 230818 629
 Mikael Bo Hansen Randers Nykøbing – 110818 620 (12/7)
 Thomas Lefevre Lavia København Nykøbing – 110818 618 (21/7)
 Bela Antal Lyngby Køge – 160818 618
 Tomas Jensen Vordingborg Lundby – 180818 617 (20/8)
 Jens Mortensen Lavia København Nykøbing – 110818 608 (14/1)
 Peter Lundsgaard Lolland Lundby – 180818 593 (11/0)
 Per Nielsen Odense Lundby – 180818 580 (12/0)
 Kim Sørensen Vordingborg Taastrup – 030618 578 (12/4)

Dame Barbue – 40m

Navn Klub Stævne Point
 Stine Kjær-Andersen Lavia København Nykøbing – 110818 596 (14/3)
 Berit Bech Lolland Lundby – 240618 524
 Kristina Bejder Randers Nykøbing – 1101818 517 (7/3)
 Hanne Klink Epstein Frederiksberg Nykøbing – 1101818 515 (2/1)
 Lykke Sørensen Vordingborg Taastrup – 030618 501 (4/1)
 Louise Holmsted Kristensen Frederikssund Nykøbing – 1101818 483 (4/2)
 Kristina Skadegaard Christensen Vordingborg Nykøbing – 110818 455 (1/0)
 Ninna Quaade Pamhule Nykøbing – 110818 417 (2/0)
 Maja Nerup Jensen Gøngen Nykøbing – 110818 401 (2/1)
 Lene Christiansen Vordingborg Nykøbing – 110818 270 2/0)

Top 10 Indendørs 2017-2018

Herre Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
 Dennis Bager Arcus Vejle – 261117 583 (46/11)
 Oliver Staudt Lyngby Taastrup – 070118 579 (41/17)
 Aske Halskov Silkeborg Vejle – 261117 574 (39/18)
 Nikolaj Wulff Aalborg Vejle – 261117 573 (35/23)
 Jonathan Ipsen Køge Holstebro – 11-11-17 572 (39/15)
 Eli Bæk Aarhus Vejle – 261117 568 (33/23)
 Emil Albrechtsen Køge Hillerød – 040218 567 (35/18)
 Morten Caspersen Køge Hillerød – 040218 565 (30/25)
 Tobias Faber Aalborg Silkeborg 564
 Mikkel Berrig Rasmussen TIK Hillerød – 040218 563 (29/26)

Dame Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
 Anne Marie Laursen Aalborg Arcus – 101217 580
 Randi Degn TIK Hillerød – 040218 575 (37/21)
 Kirstine D. Andersen Holstebro Lyngby – 170318 564 (29/26)
 Josefine Edelberg Esbjerg Lyngby – 170318 562 (28/27)
 Lena Agerholm TIK Silkeborg 557
 Katja Ree Møller Sorø Taastrup – 291017 551 (24/24)
 Lea Mogree Holstebro Holstebro – 111117 548 (23/23)
 Gitte Hansen Glostrup Arcus – 240218 544 (21/27)
 Jeanette Riis Aarhus Silkeborg 544
 Nanna Jakobsen Silkeborg Hillerød – 040218 541 (17/30)

Herre Compound – 18m

Navn Klub Stævne Point
 Stephan Hansen Nykøbing Spanien – 041117 600
 Simon Olsen Vordingborg Arcus – 101217 593
 Martin Damsbo TIK Weert Holland – 261117 592
 Andreas Darum TIK Vejle – 261117 590 (50/10)
 Patrick Laursen Midtfyn Lancaster el. Arena Challenge 590
 Christoffer Berg Lyngby Lyngby – 170318 589 (49/11)
 Christian Andersen Broby Vejle – 261117 586 (46/14)
Tore L. Bjarnarson TIK Hillerød – 040218 584 (44/16)
 Jan Bang Lavia Odense Weert Holland – 261117 584
 Sune Rasmussen TIK Odense el. Kristianstad 584

Dame Compound – 18m

Navn Klub Stævne Point
 Tanja Amdi Jensen TIK VM Inde USA – 140218 594 (54/6)
 Sarah Holst Sönnichsen TIK Lancaster el. Arena Challenge 588
 Erika Damsbo TIK WC3 Nimes 585
 Sasha Victoria Rasmussen TIK Bangkok el. Sverige 581
 Kirstine Godskesen Nr. Snede Arcus – 101217 575
 Maria Selch Olesen Gladsaxe Arcus – 130118 571 (32/27)
 Pil Munk Carlsen Broby Arcus – 130118 569 (29/31)
 Margaret Bang Lavia Odense Seedorf Tyskland – 191117 565 (27/41)
 Natacha Stütz Lyngby Arcus – 130118 561 (25/25)
 Hanne Christensen Kalundborg Hillerød – 040218 558 (23/33)

Herre Langbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
 Kenneth Andersen Varde Arcus – 130118 468 (10/10)
 H. C. Rossau Hillerød Hillerød – 040218 460 (6/14)
 Lennart Dahlqvist Midtfyn Vejle – 261117 455 (6/14)
 Thorkild Rylund Gøngen Holstebro – 111117 416 (7/7)
 Frank Torndal Randers Holstebro – 111117 416 (3/9)
 Peter Fogh Andersen Randers Arcus – 240218 409 (3*12)
 Paw Lohmann Lavia Odense Holstebro – 111117 404 (7/10)
 Jes Lysgaard Lyngby Hillerød -040218 394 (4/8)
Casper Kielsholm Jørgensen Roskilde Hillerød – 040218 389 (6/8)
 Rasmus Michaelsen Gøngen Taastrup – 291017 379 (5/4)

Dame Langbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
 Stine Munch Hansen Arcus Arcus – 130118 422 (11/1)
 Mette Ørn Lyngby Hillerød – 040218 336 (2/10)
 Jane Sigil Gøngen Arcus – 240218 333 (4/1)
 Birgit Petersen Hillerød Hillerød – 040218 305 (1/5)
 Marianne Fredvig Olsen Hillerød Taastrup – 070118 298 (2/0)
 Line Ryssel Lyngby Taastrup – 070118 271 (0/2)
 Signe Quitzau Sønderborg Lyngby – 170318 238 (2/5)
 Majbritt Lohmann Lavia Odense Holstebro – 111117 194 (1/4)
 Christine Haslund Hillerød Hillerød – 040118 178 (1/1)
 Lillian Lind Hillerød Hillerød – 040218 124 (0/1)

 Herre Barbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
 Michael Bo Hansen Randers Arcus – 240218 524 (11/27)
 Claus Larsen København Taastrup – 070118 523 (22/15)
 Thomas Jensen Vordingborg Hillerød – 040218 499 (7/25)
 Per Nielsen Odense Arcus – 240218 496 (11/16)
 Per Street Sorø Taastrup – 070118 496 (9/19)
 Peter Lundsgaard Lolland Hillerød – 040218 477 (8/17)
 Jacob Andersen Lavia Kbh. Hillerød – 040218 471 (6/16)
 Thomas Lefevre Lavia Kbh. Hillerød – 040218 467 (11/11)
 Kim Sørensen Vordingborg Taastrup – 070118 456 (7/9)
 Bruno Christiansen Holstebro Arcus – 240218 451 (8/12)

Dame Barbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
 Stine Kjær-Andersen Lavia Kbh. Taastrup – 070118 483 (13/16)
 Berit Bech Lolland Arcus – 091217 425
 Lykke Sørensen Vordingborg Lyngby – 170318 394 (4/7)
 Leonora Christine Hess-Petersen Nordkysten Hillerød – 040218 381 (5/9)
 Joan V. Petersen Aabenraa Holstebro – 11-11-17 381 (4/10)
 Louise Kristensen Frederikssund Taastrup – 070118 365 (1/9)
 Luna Stampe Middelfart Vejle – 261117 326 (5/6)
 Rie Ipsen Nordkysten Hillerød – 040218 316 (1/4)
 Regitze Breiling Kloster Frederikssund Lyngby – 170318 284 (4/4)
 Josephine Stephansen Nordkysten Lyngby – 170318 274 (1/0)

 

Top 10 Udendørs 2017

Herre Recurve – 70m

Navn Klub Stævne Point
Johan Weiss Randers Aarhus – 150717 662
Mikkel Berrig Rasmussen TIK Køge – 260817 659
Aske Halskov Aalborg Køge – 260817 654
Morten Caspersen Køge Køge – 150617 646
Jonathan Ipsen Køge Køge – 010617 644
Oliver Staudt Lyngby UVM – Mexico 644
Steffen Thorkildsen Arcus Taastrup – 280517 640 (22/6)
Dennis Bager Arcus Køge – 260817 639 (18/18)
Claus Andersen Køge Køge – 180817 632 (18/6)
Eli Bæk Aarhus Køge – 260817 616

Dame Recurve – 70m

Navn Klub Stævne Point
Aida Roman Nykøbing F Køge – 260817 672
Maja Jager Broby Taastrup – 150717 666
Randi Degn TIK Taastrup – 150717 643
Anne Marie Laursen Aalborg Taastrup – 280517 638 (17/2)
Kirstine Danstrup Andersen Holstebro Køge – 010617 607
Nynne Holdt-Caspersen Aalborg Taastrup – 150717 603
Lea Mogree Nissen Holstebro UVM – Mexico 594
Camilla D. Nielsen Midtfyn Taastrup – 220717 591
Sif Rasmussen Midtfyn Taastrup – 280517 561 (10/2)
Anne Sofie Bjørn Aalborg Køge – 260817 548

Herre Compound – 50m

Navn Klub Stævne Point
Stephan Hansen Nykøbing F World Games – 220717 716 (68/36)
Andreas Darum TIK Køge – 260817 709
Martin Damsbo TIK Køge – 260817 705
Simon Olsen Vordingborg YC 2 – Kroatien 703
Stig Andersen Varde Køge – 260817 697
Christoffer Berg Lyngby Køge – 180817 695 (48/14)
Martin K. Nielsen Lyngby Køge – 180817 695 (47/22)
Patrick Laursen Midtfyn Shanghai – 170517 695 (47/17)
Sune Rasmussen TIK Køge – 180817 694
Jan Bang Lavia Odense Taastrup – 160717 693

Dame Compound – 50m

Navn Klub Stævne Point
Sarah Sönnichsen TIK Shanghai – 170517 707 (59/24)
Tanja Amdi Jensen TIK Køge – 260817 703
Erika Anear Damsbo TIK Aarhus – 150717 695
Sasha Rasmussen TIK Sverige – 030617 688 (44/12)
Sasha Haagen Andersen Lyngby Holstebro – 110617 673 (34/10)
Maria Olsen Gladsaxe Køge – 010617 669
Margaret Bang Lavia Odense Taastrup – 280517 645 (23/7)
Hanne Christensen Kalundborg Præstø – 180617 625 (21/4)
Sarah Nørgård Hansen Hinnum Hut Aalborg – 120817 623 (22/8)
Sanna Lund TIK NUM 2017 604

Herre Langbue – 40m

Navn Klub Stævne Point
Michael Bo Hansen Randers Køge – 260817 601
Kent Haaning Silkeborg Køge – 260817 530
Frank Torndal Randers Holstebro – 110617 523 (6/0)
Kenneth Andersen Varde Holstebro – 110617 514 (5/1)
Mads Christensen Hvidovre Køge – 260817 510
Peter Mathiesen Hvidovre Køge – 150617 509
Casper Kielsholm Roskilde Køge – 260817 508
HC Rossau Hillerød Middelfart – 050817 484 (4/0)
Peter Lohmann Lavia Odense Holstebro – 110617 479 (3/1)
Torben Julius Køge Køge – 260817 465 (5/0)

Dame Langbue – 40m

Navn Klub Stævne Point
Line Ryssel Lyngby Køge – 260817 506
Mette Ørn Lyngby Køge – 110617 467
Marianne Olsen Hillerød Præstø – 180617 392 (2/1)
Christine Haslund Hillerød Køge – 260817 371
Diannie Hansen Sønderborg Køge – 260817 368
Carin Ericson Køge Køge – 260817 341
Jane Sigil Gøngen Præstø – 180617 302 (1/0)
Nina Christensen Hvidovre Køge – 180817 156
Majbritt Lohmann Lavia Odense Holstebro – 110617 146

 Herre Barbue – 40m

Navn Klub Stævne Point
Claus Kjær Vigen København Køge – 260817 669
Thomas Lefevre Lavia Kbh. Køge – 030817 646
Tomas Jensen Vordingborg Køge – 260817 630
Per Street Sorø Taastrup – 280517 601 (12/0)
Kim Sørensen Vordingborg Præstø – 180617 596 (11/0)
Mark Hünermund Jensen Lavia Kbh. Køge – 030817 595
Jacob Andersen Lavia Kbh. Køge – 180817 593
Bela Antal Lyngby Køge – 260817 591
Johnny Jokil Frederikssund Præstø – 180617 586 (10/3)
Flemming Gyllenborg Gøngen Køge – 110617 571

Dame Barbue – 40m

Navn Klub Stævne Point
Stine Kjær Andersen Lavia Kbh. Køge – 260817 584
Olivia Kirstine Redanz Lyngby Køge – 260817 531
Julie Lundgren Hvidovre Præstø – 180617 518 (7/3)
Lykke Sørensen Vordingborg Præstø – 180617 503 (4/2)
Berit Bech Lolland Middelfart – 050817 501 (5/4)
Hanne Klink Frederiksberg Køge – 260817 469
Kristina Skadegård Christensen Vordingborg Køge – 260817 439
Irina Skjødt Lyngby Køge – 260817 398
Emily Taylor Vordingborg Køge – 260817 364
Irina Vraa Jensen Randers Køge – 260817 333

Top 10 Indendørs 2016-2017

 Herre Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
Aske Halskov Aalborg Holstebro – 010417 582 (44/14)
Dennis Bager Arcus Holstebro – 121116 582 (43/16)
Mikkel Berrig Rasmussen TIK Taastrup – 310117 580 (41/18)
Nikolaj Wulff Aalborg Odense – 091016 577
Steffen Thorkildsen Arcus Hillerød – 050217 574 (27/20)
Claus Andersen Køge Hillerød – 050217 572 (36/20)
Magnus Berg Ladefoged Aalborg Taastrup – 040317 571 (38/16)
Frederik Sönnichsen TIK Taastrup – 040317 570 (35/20)
Eli Bæk Aarhus Taastrup – 080117 569 (34/21)
Mads Andersen TIK Taastrup – 040317 568 (31/26)

Dame Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
Randi Degn TIK Bellinge – 150117 581
Anne Marie Laursen Aalborg Silkeborg – 280117 574 (35/18)
Jeanette Riis Aarhus Holstebro – 121116 567 (37/14)
Camilla D. Nielsen Midtfyn Bellinge – 150117 562
Anne-Sofie Bjørn Aalborg Varde – 110317 555 (26/25)
Nynne Holdt-Caspersen Aalborg Silkeborg – 280117 554 (28/22)
Kirstine Danstrup Andersen Holstebro Vejle – 271116 554 (27/22)
Sif Rolschau Rasmussen Midtfyn Odense – 260217 554
Frederikke Bager Arcus Silkeborg – 171216 551
Lena Agerholm TIK Taastrup – 040317 550 (21/29)

Herre Compound – 18 m

Navn Klub Stævne Point
Stephan Hansen Nykøbing F Lancaster – 270117 599 (59/1)
Martin Damsbo TIK Silkeborg – 280117 597 (57/3)
Patrick Laursen Midtfyn Taastrup – 080117 593 (53/7)
Andreas Darum TIK Odense – 091016 593
Sune Rasmussen TIK Vittel – 050317 592 (52/8)
Christoffer Berg Lyngby Taastrup – 080117 589 (49/11)
Jan Bang Lavia Odense Silkeborg – 280117 586
Simon Olsen Vordingborg Vittel – 050317 585 (45/15)
Martin Laursen TIK Taastrup – 040317 583 (43/17)
Martin K. Nielsen Lyngby Hillerød – 050217 582 (42/18)

Dame Compound – 18m

Navn Klub Stævne Point
Tanja Amdi Jensen TIK Hillerød – 050217 595 (55/5)
Sarah Sönnichsen TIK Lancaster 589
Sasha Rasmussen TIK Lyngby – 260217 585
Erika Anear TIK Hillerød – 050217 583 (43/17)
Sasha Haagen Andersen Lyngby Berlin – 091216 577 (37/23)
Louise Klingenberg Laursen TIK Marokko – 261116 575
Maria Selch Olesen Gladsaxe Las Vegas – 110217 572
Margaret Bang Lavia Odense Berlin – 091216 566 (28/30)
Marianne Holmberg Glostrup Taastrup – 040317 562 (26/30)
Sickan Schäffer Varde Holstebro – 121116 557 (18/41)

Herre Langbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Martin Foged Jørgensen Ulbølle Taastrup – 040317 451 (6/14)
Casper Kielsholm Roskilde Taastrup – 040317 449 (6/14)
Kim Berggreen Nielsen Aarhus Holstebro – 121116 441 (6/11)
H. C. Rossau Hillerød Taastrup – 040317 436 (3/13)
Kent Haaning Silkeborg Taastrup – 040317 435 (4/10)
Christian Jørgensen Christiansfeld Holstebro – 121116 417 (4/8)
Peter Fogh Andersen Randers Holstebro – 010417 414 (4/7)
Jes Lysgaard Lyngby Lyngby – 260217 414
Frank Torndal Randers Vejle – 271116 408 (5/12)
Mads Christensen Hvidovre LL Taastrup – 040317 408 (4/9)

Dame Langbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Stine Hansen Arcus Hillerød – 050217 393 (5/9)
Jane Sigil Gøngen Taastrup – 040317 357 (1/5)
Rie Ipsen Nordkysten Hillerød – 050217 321 (1/8)
Diannie Hansen Sønderborg Holstebro – 010417 305 (2/7)
Marianne F. Olsen Hillerød Taastrup – 040317 295 (2/3)
Mette Ørn Lyngby Taastrup – 080117 258 (4/3)
Josephine Stefansen Nordkysten Hillerød – 050217 194 (1/2)
Hekla Hardardottir Lyngby Taastrup – 231016 186 (0/3)
Agnes H. Dahlgren Lyngby Varde – 110317 121 (1/0)

 Herre Barbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Claus Kjær Vigen Larsen København Lyngby – 260217 546
Thomas Lefèvre Lavia København Lyngby – 260217 514
Mikael Bo Hansen Randers Holstebro – 121116 506 (17/17)
Tomas Jensen Vordingborg Taastrup – 080117 505 (12/17)
Stephan B. Nissen Aabenraa Taastrup – 040317 489 (11/13)
Per Street Sorø Hillerød – 050217 465 (5/18)
Per Nielsen Odense Vejle – 271116 464 (6/17)
Flemming Gyllenborg Gøngen Hillerød – 050217 463 (7/14)
Johnny Jokil Frederikssund Taastrup – 040317 445 (8/13)
Jan Karma Nielsen København Taastrup – 040317 442 (3/13)

Dame Barbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Stine Kjær-Andersen Lavia København Taastrup – 040317 498 (11/19)
Olivia Kirstine Redanz Lyngby Taastrup – 080117 423 (5/11)
Leonora Christine Hess-Petersen Nordkysten Hillerød – 050217 403 (3/10)
Lykke Sørensen Vordingborg Taastrup – 080117 396 (3/7)
Julie Lundgren Hvidovre LL Lyngby – 260217 386
Christina Mess Johansson Vordingborg Taastrup – 040317 325 (1/7)
Josefine de Roepstorff København Taastrup – 040317 323 (0/4)
Birgit Petersen Hvidovre LL Taastrup – 040317 283 (0/3)
Kristine Bjørnsen Frederikssund Taastrup – 080117 282 (3/1)
Janni Patricia Kjær Randers Holstebro – 010417 279 (2/4)

Top 10 Udendørs 2016

 Herre Recurve – 70m

Navn Klub Stævne Point
Johan Weiss Randers Aarhus – 030416 665
Aske Halskov Aalborg TIK – 090416 663
Morten Caspersen Køge Køge – 160616 660
Casper Risager Lauridsen Hillerød TIK – 090416 658
Bjarne Laursen Silkeborg TIK – 090416 655
Nikolaj Wulff Aalborg TIK – 100416 654
Steffen Thorkildsen Arcus Køge – 240416 649
Mads Andersen TIK Aarhus – 030416 641
Dennis Bager Arcus Aarhus – 030416 634
Martin Laursen TIK TIK – 090416 631

 

Dame Recurve – 70m

Navn Klub Stævne Point
Maja Jager Broby Shanghai – 280416 661
Randi Degn TIK Antalya – 310316 653 (7/21)
Anne Marie Laursen Aalborg Shanghai – 280416 648
Carina Rosenvinge Christiansen Aarhus EM England – 240516 625 (18/5)
Jeanette Riis Aarhus Antalya – 310316 607 (2/16)
Camilla D. Nielsen Midtfyn Køge – 240416 606
Kirstine Danstrup Andersen Holstebro TIK – 100416 598
Nynne Holdt-Caspersen Aalborg TIK – 100416 593
Natasja Bech Esbjerg Køge – 240416 578 (4/2)
Sif Rasmussen Midtfyn Køge – 240416 554 (6/1)

Herre Compound – 50 m

Navn Klub Stævne Point
Stephan Hansen Nykøbing F Antalya – 140616 714 (66/32)
Martin Damsbo TIK Shanghai – 280416 708
Patrick Laursen Midtfyn Shanghai – 280416 706 (58/27)
Andreas Darum TIK Middelfart – 070816 706 (58/22)
Jan Bang Lavia Odense TIK – 100416 694
Sune Rasmussen TIK Skurup, Sverige – 280516 690
Thor Guldmann Petersen Sorø Køge – 160616 690
Peter Sigil Gøngen Nykøbing – 040616 682 (42/13)
Simon Olsen Vordingborg TIK – 090416 681
Stig Andersen Varde Middelfart – 070816 680 (38/17)
Christoffer Berg Lyngby Heviz, Ungarn – 020516 680 (37/9)

Dame Compound – 50m

Navn Klub Stævne Point
Sarah Sönnichsen TIK Nykøbing – 040616 706 (59/29)
Tanja Amdi Jensen TIK Aarhus – 030416 701
Erika Anear TIK Aarhus – 030416 692
Sasha Rasmussen TIK Skurup, Sverige – 280516 680
Katja Ree Møller Sorø Antalya – 140616 678 (35/12)
Sasha Haagen Andersen Lyngby TIK – 090416 668
Maria Selch Olesen Gladsaxe Køge – 160616 664
Margaret Bang Lavia Odense Køge – 300616 660
Hanne Christensen Glostrup Køge – 160616 652
Eva Berg Aarhus Køge – 240416 623

Herre Langbue – 40m

Navn Klub Stævne Point
Frank Torndal Randers Holstebro – 120616 510 (3/0)
Kenneth Andersen Varde Holstebro – 120616 477 (5/2)
Jens Hansen Holstebro Holstebro – 120616 257 (0/0)

Dame Langbue – 40m

Navn Klub Stævne Point

Herre Barbue – 40m

Navn Klub Stævne Point
Mikael Bo Hansen Randers Holstebro – 120616 638 (20/6)
Morten Wartou Sorø Taastrup – 050616 618 (16/0)
Thomas Lefévre Lavia København Taastrup – 050616 597 (9/0)
Flemming Schwicker Frederikssund Taastrup – 050616 512 (3/0)
Michael Fitzwilliams Middelfart Holstebro – 120616 501 (5/0)