Top 10 – Tidligere år

Top 10 – Tidligere år

De resultater, der er optaget på denne liste, blev alle skudt på senior afstande, dvs.

  • Stephan Hansen i aktion

    Stephan Hansen i aktion

    Indendørs

    • 18 m -Herrer og Damer: Senior, Junior, Masters og Kadet
  • Udendørs:
    • 70m runde – Recurve: Senior og Junior
    • 50m runde – Compound: Senior, Junior, Kadet og Masters
    • 40m runde – Bar og Langbue: Senior, Junior og Master

Top 10 Indendørs 2016-2017

 Herre Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
Aske Halskov Aalborg Holstebro – 010417 582 (44/14)
Dennis Bager Arcus Holstebro – 121116 582 (43/16)
Mikkel Berrig Rasmussen TIK Taastrup – 310117 580 (41/18)
Nikolaj Wulff Aalborg Odense – 091016 577
Steffen Thorkildsen Arcus Hillerød – 050217 574 (27/20)
Claus Andersen Køge Hillerød – 050217 572 (36/20)
Magnus Berg Ladefoged Aalborg Taastrup – 040317 571 (38/16)
Frederik Sönnichsen TIK Taastrup – 040317 570 (35/20)
Eli Bæk Aarhus Taastrup – 080117 569 (34/21)
Mads Andersen TIK Taastrup – 040317 568 (31/26)

Dame Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
Randi Degn TIK Bellinge – 150117 581
Anne Marie Laursen Aalborg Silkeborg – 280117 574 (35/18)
Jeanette Riis Aarhus Holstebro – 121116 567 (37/14)
Camilla D. Nielsen Midtfyn Bellinge – 150117 562
Anne-Sofie Bjørn Aalborg Varde – 110317 555 (26/25)
Nynne Holdt-Caspersen Aalborg Silkeborg – 280117 554 (28/22)
Kirstine Danstrup Andersen Holstebro Vejle – 271116 554 (27/22)
Sif Rolschau Rasmussen Midtfyn Odense – 260217 554
Frederikke Bager Arcus Silkeborg – 171216 551
Lena Agerholm TIK Taastrup – 040317 550 (21/29)

Herre Compound – 18 m

Navn Klub Stævne Point
Stephan Hansen Nykøbing F Lancaster – 270117 599 (59/1)
Martin Damsbo TIK Silkeborg – 280117 597 (57/3)
Patrick Laursen Midtfyn Taastrup – 080117 593 (53/7)
Andreas Darum TIK Odense – 091016 593
Sune Rasmussen TIK Vittel – 050317 592 (52/8)
Christoffer Berg Lyngby Taastrup – 080117 589 (49/11)
Jan Bang Lavia Odense Silkeborg – 280117 586
Simon Olsen Vordingborg Vittel – 050317 585 (45/15)
Martin Laursen TIK Taastrup – 040317 583 (43/17)
Martin K. Nielsen Lyngby Hillerød – 050217 582 (42/18)

Dame Compound – 18m

Navn Klub Stævne Point
Tanja Amdi Jensen TIK Hillerød – 050217 595 (55/5)
Sarah Sönnichsen TIK Lancaster 589
Sasha Rasmussen TIK Lyngby – 260217 585
Erika Anear TIK Hillerød – 050217 583 (43/17)
Sasha Haagen Andersen Lyngby Berlin – 091216 577 (37/23)
Louise Klingenberg Laursen TIK Marokko – 261116 575
Maria Selch Olesen Gladsaxe Las Vegas – 110217 572
Margaret Bang Lavia Odense Berlin – 091216 566 (28/30)
Marianne Holmberg Glostrup Taastrup – 040317 562 (26/30)
Sickan Schäffer Varde Holstebro – 121116 557 (18/41)

Herre Langbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Martin Foged Jørgensen Ulbølle Taastrup – 040317 451 (6/14)
Casper Kielsholm Roskilde Taastrup – 040317 449 (6/14)
Kim Berggreen Nielsen Aarhus Holstebro – 121116 441 (6/11)
H. C. Rossau Hillerød Taastrup – 040317 436 (3/13)
Kent Haaning Silkeborg Taastrup – 040317 435 (4/10)
Christian Jørgensen Christiansfeld Holstebro – 121116 417 (4/8)
Peter Fogh Andersen Randers Holstebro – 010417 414 (4/7)
Jes Lysgaard Lyngby Lyngby – 260217 414
Frank Torndal Randers Vejle – 271116 408 (5/12)
Mads Christensen Hvidovre LL Taastrup – 040317 408 (4/9)

Dame Langbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Stine Hansen Arcus Hillerød – 050217 393 (5/9)
Jane Sigil Gøngen Taastrup – 040317 357 (1/5)
Rie Ipsen Nordkysten Hillerød – 050217 321 (1/8)
Diannie Hansen Sønderborg Holstebro – 010417 305 (2/7)
Marianne F. Olsen Hillerød Taastrup – 040317 295 (2/3)
Mette Ørn Lyngby Taastrup – 080117 258 (4/3)
Josephine Stefansen Nordkysten Hillerød – 050217 194 (1/2)
Hekla Hardardottir Lyngby Taastrup – 231016 186 (0/3)
Agnes H. Dahlgren Lyngby Varde – 110317 121 (1/0)

 Herre Barbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Claus Kjær Vigen Larsen København Lyngby – 260217 546
Thomas Lefèvre Lavia København Lyngby – 260217 514
Mikael Bo Hansen Randers Holstebro – 121116 506 (17/17)
Tomas Jensen Vordingborg Taastrup – 080117 505 (12/17)
Stephan B. Nissen Aabenraa Taastrup – 040317 489 (11/13)
Per Street Sorø Hillerød – 050217 465 (5/18)
Per Nielsen Odense Vejle – 271116 464 (6/17)
Flemming Gyllenborg Gøngen Hillerød – 050217 463 (7/14)
Johnny Jokil Frederikssund Taastrup – 040317 445 (8/13)
Jan Karma Nielsen København Taastrup – 040317 442 (3/13)

Dame Barbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Stine Kjær-Andersen Lavia København Taastrup – 040317 498 (11/19)
Olivia Kirstine Redanz Lyngby Taastrup – 080117 423 (5/11)
Leonora Christine Hess-Petersen Nordkysten Hillerød – 050217 403 (3/10)
Lykke Sørensen Vordingborg Taastrup – 080117 396 (3/7)
Julie Lundgren Hvidovre LL Lyngby – 260217 386
Christina Mess Johansson Vordingborg Taastrup – 040317 325 (1/7)
Josefine de Roepstorff København Taastrup – 040317 323 (0/4)
Birgit Petersen Hvidovre LL Taastrup – 040317 283 (0/3)
Kristine Bjørnsen Frederikssund Taastrup – 080117 282 (3/1)
Janni Patricia Kjær Randers Holstebro – 010417 279 (2/4)

Top 10 Udendørs 2016

 Herre Recurve – 70m

Navn Klub Stævne Point
Johan Weiss Randers Aarhus – 030416 665
Aske Halskov Aalborg TIK – 090416 663
Morten Caspersen Køge Køge – 160616 660
Casper Risager Lauridsen Hillerød TIK – 090416 658
Bjarne Laursen Silkeborg TIK – 090416 655
Nikolaj Wulff Aalborg TIK – 100416 654
Steffen Thorkildsen Arcus Køge – 240416 649
Mads Andersen TIK Aarhus – 030416 641
Dennis Bager Arcus Aarhus – 030416 634
Martin Laursen TIK TIK – 090416 631

 

Dame Recurve – 70m

Navn Klub Stævne Point
Maja Jager Broby Shanghai – 280416 661
Randi Degn TIK Antalya – 310316 653 (7/21)
Anne Marie Laursen Aalborg Shanghai – 280416 648
Carina Rosenvinge Christiansen Aarhus EM England – 240516 625 (18/5)
Jeanette Riis Aarhus Antalya – 310316 607 (2/16)
Camilla D. Nielsen Midtfyn Køge – 240416 606
Kirstine Danstrup Andersen Holstebro TIK – 100416 598
Nynne Holdt-Caspersen Aalborg TIK – 100416 593
Natasja Bech Esbjerg Køge – 240416 578 (4/2)
Sif Rasmussen Midtfyn Køge – 240416 554 (6/1)

Herre Compound – 50 m

Navn Klub Stævne Point
Stephan Hansen Nykøbing F Antalya – 140616 714 (66/32)
Martin Damsbo TIK Shanghai – 280416 708
Patrick Laursen Midtfyn Shanghai – 280416 706 (58/27)
Andreas Darum TIK Middelfart – 070816 706 (58/22)
Jan Bang Lavia Odense TIK – 100416 694
Sune Rasmussen TIK Skurup, Sverige – 280516 690
Thor Guldmann Petersen Sorø Køge – 160616 690
Peter Sigil Gøngen Nykøbing – 040616 682 (42/13)
Simon Olsen Vordingborg TIK – 090416 681
Stig Andersen Varde Middelfart – 070816 680 (38/17)
Christoffer Berg Lyngby Heviz, Ungarn – 020516 680 (37/9)

Dame Compound – 50m

Navn Klub Stævne Point
Sarah Sönnichsen TIK Nykøbing – 040616 706 (59/29)
Tanja Amdi Jensen TIK Aarhus – 030416 701
Erika Anear TIK Aarhus – 030416 692
Sasha Rasmussen TIK Skurup, Sverige – 280516 680
Katja Ree Møller Sorø Antalya – 140616 678 (35/12)
Sasha Haagen Andersen Lyngby TIK – 090416 668
Maria Selch Olesen Gladsaxe Køge – 160616 664
Margaret Bang Lavia Odense Køge – 300616 660
Hanne Christensen Glostrup Køge – 160616 652
Eva Berg Aarhus Køge – 240416 623

Herre Langbue – 40m

Navn Klub Stævne Point
Frank Torndal Randers Holstebro – 120616 510 (3/0)
Kenneth Andersen Varde Holstebro – 120616 477 (5/2)
Jens Hansen Holstebro Holstebro – 120616 257 (0/0)

Dame Langbue – 40m

Navn Klub Stævne Point

Herre Barbue – 40m

Navn Klub Stævne Point
Mikael Bo Hansen Randers Holstebro – 120616 638 (20/6)
Morten Wartou Sorø Taastrup – 050616 618 (16/0)
Thomas Lefévre Lavia København Taastrup – 050616 597 (9/0)
Flemming Schwicker Frederikssund Taastrup – 050616 512 (3/0)
Michael Fitzwilliams Middelfart Holstebro – 120616 501 (5/0)

Top 10 Indendørs 2015-2016

Herre Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
Dennis Bager Arcus Holstebro 141115 584 (45/15)
Nicolai Wulff Aalborg Holstebro 141115 583 (44/15)
Martin K. Laursen TIK Berlin Open 121215 576 (40/16)
Morten Caspersen Køge Lyngby 120316 575 (38/19)
Bjarne Laursen Silkeborg Holstebro 141115 575 (37/21)
Aske Halskov Aalborg Lyngby 120316 573 (33/27)
Daniel Culmbach Jensen Esbjerg Lyngby 120316 568 (33/23)
Casper Risager Lauridsen Hillerød Hillerød 070216 568 (33/22)
Mads Andersen TIK Taastrup 100116 567 (34/21)
Steffen Thorkildsen Arcus Lyngby 120316 566 (34/18)

 

Dame Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
Carina Rosenvinge Christiansen Aarhus Vejle 291115 580 (40/20)
Anne Marie Laursen Aalborg Taastrup 100116 578 (43/13)
Randi Degn TIK Nimes 150116 573 (35/23)
Camilla D. Nielsen Midtfyn Berlin Open 121215 569 (32/22)
Jeanette Riis Aarhus Nimes 150116 559 (28/23)
Kirstine D. Andersen Holstebro Kjellerup 130216 559 (27/25)
Natasja Bech Esbjerg Kjellerup 130216 556 (26/26)
Nynne Holdt-Caspersen Aalborg Holstebro 141115 555 (28/20)
Sif Rasmussen Midtfyn Bellinge 160116 551
Anna Sidenius Køge Vordingborg 200216 548 (20/28)

Herre Compound – 18 m

Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo TIK Kings of Archery 597
Stephan Hansen Nykøbing F Rimini, Italien 190216 597 (57/3)
Patrick Laursen Midtfyn Lyngby 120316 592 (52/8)
Andreas Darum TIK Taastrup 251015 589 (49/11)
Peter Sigil Gøngen Lyngby 120316 587 (47/13)
Stig Munk Andersen Varde Lyngby 120316 586 (46/14)
Thor Guldmand Petersen Sorø Taastrup 100116 585 (45/15)
Sune Rasmussen TIK Vejle 291115 584 (44/16)
Jan Bang Lavia Odense Kings of Archery 584 (44/16)
Poul Erik Brønd Christiansfeld Holstebro 141115 578 (38/22)

Dame Compound – 18m

Navn Klub Stævne Point
Sarah Sönnichsen TIK Nimes – 150116 589 (49/11)
Tanja Amdi Jensen TIK Nimes – 150116 588 (48/12)
Erika Anear TIK Nimes – 150116 581 (41/19)
Sasha Rasmussen TIK Kjellerup 130216 576 (36/24)
Maria Olesen Gladsaxe Vordingborg – 200216 572 (32/28)
Katja Ree Møller Sorø Taastrup 190316 571 (22/38)
Margaret Bang Lavia Odense Holstebro 141115 570 (30/30)
Eva Berg Søndergaard Aarhus Taastrup 190316 569 (30/29)
Sasha Haagen Andersen Lyngby Hillerød 070216 566 (27/32)
Hanne Christensen Glostrup Taastrup 251015 561 (22/37)

Herre Langbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
H. C. Rossau Hillerød Vordingborg 210216 431 (9/9)
Allan Joe Broch Varde Holstebro 141115 425 (4/11)
Kent Haaning Silkeborg Holstebro 141115 411 (4/11)
Rasmus Michaelsen Gøngen Taastrup 190316 405 (6/8)
Casper Kielsholm Jørgensen Roskilde Hillerød 070216 388 (4/5)
Per Clausen Nielsen Silkeborg Vejle 291115 379 (3/10)
Frank Torndal Randers Odense 270216 363 (0/0)
Casper Dam Hansen Gøngen Lyngby 120316 355 (2/7)
Janus Langsig København Lyngby 120316 351 (3/4)
Christian Jørgensen Christiansfeld Lyngby 120316 333 (4/4)

Dame Langbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Stine Hansen Arcus Lyngby 120316 325 (6/3)
Jane Sigil Gøngen Lyngby 120316 309 (2/6)
Tanja Dinesen Skudstrup København Lyngby 120316 302 (2/4)
Sahra Mørk Vallentin Gøngen Hillerød 070216 293 (1/3)
Carin Eriksson Køge Lyngby 120316 286 (0/3)
Berit Friis Poulsen Gøngen Taastrup 251015 273 (0/8)
Sif Babar Gøngen Taastrup 100116 239 (2/2)
Marianne Olsen Hillerød Hillerød 070216 160 (2/1)
Bi Warming Hillerød Hillerød 070216 133 (0/3)
Berit Friis Poulsen Gøngen Hillerød070216 97 (0/1)

Herre Barbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Claus Kjær Vigen Larsen København Taastrup 100116 540 (22/24)
Michael Bo Hansen Randers Vejle 291115 528 (19/18)
Thomas Lefevre København Lyngby 120316 532 (17/23)
Tomas Jensen Vordingborg Hillerød 070216 489 (10/15)
Morten Wartou Sorø Vordingborg 210216 488 (9/15)
Frank Christiansen Aabenraa Lyngby 120316 487 (6/11)
Johnny Jokil Frederikssund Lyngby 120316 481 (9/13)
Jacob Christensen Frederikssund Lyngby 120316 452 (6/13)
Per Street Sorø Taastrup 100116 445 (3/13)
Uffe Isaksson Vordingborg Vordingborg 210216 430 (10/4)

 

Dame Barbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Josefine de Roepstorff København Lyngby 120316 400 (5/8)
Olivia Kirstine Redanz Lyngby Taastrup 100116 339 (2/6)
Christina Mess Vordingborg Lyngby 120316 339 (2/5)
Irina Vraa Jensen Randers Vejle 291115 335 (1/6)
Julie Rønnov Gøngen Taastrup 251015 315 (4/6)
Susanne Høeg Vordingborg Lyngby 120316 312 (3/5)
Sophia Madigan Lyngby Lyngby 120316 278 (1/1)
Freya De Cauwer Middelfart Odense 280216 262
Marie Samsøe Roskilde Vordingborg 200216 237 (0/1)
Rikke Nørgaard Axelsen Lyngby Lyngby 120316 222 (1/3)

Top 10 Udendørs 2015

 Herre Recurve – 70m

Navn Klub Stævne Point
Nikolaj Wulff Aalborg Middelfart 090815 662 (31/9)
Aske Halskov Aalborg Taastrup 260415 661
Johan Weiss Randers Taastrup 260415 659
Jonathan Ipsen Køge Taastrup 260415 658
Bjarne Laursen Silkeborg Middelfart 090815 657 (29-9)
Casper Risager Lauridsen Hillerød Middelfart 090815 657 (23/10)
Steffen Thorkildsen Arcus Taastrup 260415 648
Dennis Bager Arcus Køge 190415 646
Martin Laursen TIK Middelfart 643
Morten Caspersen Køge Præstø 210615 640

 

Dame Recurve – 70m

Navn Klub Stævne Point
Maja Jager Broby European Games BAKU 657
Anne Marie Laursen Silkeborg Middelfart 090815 642 (24/8)
Carina Rosenvinge Aarhus Antalya, Tyrkiet 270515 642
Randi Degn TIK Middelfart 090815 639 (21/4)
Natasja Bech Esbjerg Taastrup 250415 625
Nynne Holdt-Caspersen Aalborg Taastrup 260415 620
Camilla D. Nielsen Midtfyn Gladsaxe 290815 583 (12/2)
Jeanette Riis Aarhus Gladsaxe 290815 579 (7/4)
Anne-Sofie Bjørn Aalborg Gladsaxe 290815 569 (8/1)
Kirstine D. Andersen Holstebro Middelfart 090815 559 (6/4)

Herre Compound – 50 m

Navn Klub Stævne Point
Stephan Hansen Nykøbing F Taastrup 260415 714 (WR)
Martin Damsbo TIK Taastrup 260415 708
Andreas Darum TIK Taastrup 260415 698
Patrick Laursen Midtfyn Shanghai, Kina 060515 697
Torben Johannessen Lavia Odense Taastrup 260415 695
Jan Bang Lavia Odense Taastrup 260415 690
Peter Sigil Gøngen Gladsaxe 290815 688 (42/21)
Henrik Rasmussen TIK Gladsaxe 290815 687 (44/16)
Sune Rasmussen TIK Præstø 210615 682 (38/13)
Thor Guldmann Petersen Sorø Præstø 210615 678 (3/15)

Dame Compound – 50m

Navn Klub Stævne Point
Tanja Amdi Jensen TIK Antalya, Tyrkiet 270515 697 (ER)
Sarah Sönnichsen TIK Antalya, Tyrkiet 270515 695
Erika Anear TIK Køge 190415 680
Katja Ree Møller Sorø Præstø 210615 674 (35/12)
Ida Frandsen TIK Præstø 210615 674 (31/16)
Camilla Søemod Gladsaxe Taastrup 260415 673
Sasha Rasmussen TIK Gladsaxe 290815 655 (24/6)
Maria Olesen Gladsaxe Holstebro 070615 649
Margaret Bang Lavia Odense Præstø 210615 647 (23/3)
Eva Berg Aarhus Holstebro 070615 639

Langbue – 40m

Navn Klub Stævne Point
Bent Bjerregård Nykøbing F Præstø 210615 522 (4/2)
Michael Sigil Gøngen Gladsaxe 290815 404 (2/1)
Frank Torndal Randers Gladsaxe 290815 402 (3/1)
Thomas Sørensen Aarhus Gladsaxe 290815 387 (2/0)
Michael Ljungberg Aalborg Gladsaxe 290815 380 (6/3)
Per Clausen Nielsen Silkeborg Gladsaxe 290815 375 (1/0)
Kent Haaning Silkeborg Gladsaxe 290815 342 (2/1)
Tom A. Larsen Nykøbing F Præstø 210615 322 (3/0)
Kenneth Stick Aalborg Gladsaxe 290815 292 (1/0)
Rasmus Michaelsen Gøngen Gladsaxe 290815 291 (2/1)
Sif Babar Gøngen Gladsaxe 290815 285 (3/0)
Krister Just Kristensen Gladsaxe Gladsaxe 290815 262 (1/0)
Niels Salling Aalborg Gladsaxe 290815 193 (0/0)

Barbue – 40m

Navn Klub Stævne Point
Tomas Jensen Vordingborg Gladsaxe 290815 603 (12/2)
Thomas Lefevre Lavia Kbh. Gladsaxe 290815 574 (12/5)
Uffe Isaksson Vordingborg Gladsaxe 290815 545 (4/0)
Flemming Schwicker Frederikssund Præstø 210615 526 (4/0)
Flemming Gyllenborg Gøngen Gladsaxe 290815 524 (7/0)
Jacob Christensen Frederikssund Præstø 210615 509 (5/0)
Jacob Andersen Frederikssund Præstø 210615 487 (6/1)
Christina Mess Vordingborg Gladsaxe 290815 475 (4/1)
Henrik Isgaard Jensen Frederikssund Præstø 210615 391

Top 10 Indendørs 2014-2015

Herre Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
Jonathan Ipsen Køge Hillerød – 080315 583 (44/15)
Dennis Bager Arcus Vejle – 301114 582 (43/16)
Casper Lauridsen Hillerød Hillerød – 080315 580 (41/18)
Martin Laursen TIK Skurup, Sverige – 061214 575 (?/?)
Nikolaj Wulff Aalborg Bellinge – 170115 575 (?/?)
Jan Jacobsen Lyngby Hillerød – 010215 574 (37/20)
Laust Andersen København Hillerød – 080315 574 (37/20)
Frederik Sönnichsen TIK Taastrup – 140315 572 (35/22)
Aske Halskov Aalborg Taastrup – 140315 570 (34/22)
Claus Andersen Lyngby Hillerød – 010215 569 (34/22)

Dame Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
Carina Rosenvinge Aarhus Taastrup – 040115 583 (46/11)
Jeanette Riis Aarhus Vejle – 301114 581 (43/15)
Natasja Bech Viking Hillerød – 010215 577 (38/21)
Randi Degn TIK Taastrup – 140315 576 (37/22)
Anne Marie Laursen Silkeborg Bellinge – 170115 575 (?/?)
Nynne Holdt-Caspersen Aalborg Taastrup – 140315 571 (37/18)
Kirstine D. Andersen Holstebro Taastrup – 140315 569 (33/23)
Camilla D. Nielsen Midtfyn Bellinge – 170115 565 (?/?)
Anne-Sofie Bjørn Aalborg Taastrup – 140315 564 (32/20)
Louise K. Laursen TIK Taastrup – 140315 561 (29/24)

Herre Compound – 18 m

Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo TIK Hillerød – 080315 599 (59/1)
Stephan Hansen Nykøbing Hillerød – 080315 595 (55/5)
Patrick Laursen Midtfyn Berlin Open – 121214 594 (54/6)
Jacob Steffensen Nr. Snede Varde – 080315 590 (50/10)
Andreas Darum TIK Taastrup – 140315 586 (46/14)
Stig Andersen Nr. Snede Taastrup – 140315 584 (44/16)
Jan Bang Lavia Odense Holstebro – 151114 583 (43/17)
Erik P. Nielsen Nr. Snede Varde – 080315 582 (43/16)
Torben Lindberg Johannessen Lavia Odense Taastrup – 140315 582 (42/18)
Thor Guldmann Sorø Hillerød – 080315 579 (40/19)

Dame Compound – 18m

Navn Klub Stævne Point
Tanja Amdi TIK Taastrup – 140315 584 (44/16)
Erika Anear TIK Hillerød – 080315 583 (43/17)
Sarah Sönnichsen TIK Taastrup – 140315 582 (42/18)
Ida Frandsen TIK Taastrup – 020315 580 (40/20)
Maria Olesen Gladsaxe Berlin Open – 121214 575 (35/25)
Margaret Bang Lavia Odense Varde – 080315 572 (32/28)
Katja Ree Møller Sorø Taastrup – 040115 571 (32/27)
Louise K. Laursen TIK Berlin Open – 121214 571 (31/29)
Camilla Søemod Gladsaxe Berlin Open – 121214 568 (28/32)
Patricia K. Andersen Aarhus Taastrup – 140315 564 (24/36)

Langbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Christian Jørgensen Christiansfeld Taastrup – 140315 474 (9/14)
Mikael Bo Hansen Randers Taastrup – 140315 460 (5/12)
Jes Lysgaard Køge Hillerød – 080315 421 (5/13)
Lennart Dahlqvist Broby Varde – 080315 421 (3/13)
Torben Jensen Hillerød Hillerød – 010215 419 (6/11)
Martin Jørgensen Ulbølle Bellinge – 170115 418 (?/?)
H. C. Rossau Hillerød Hillerød – 010215 412 (5/10)
Stefan Mangelsen Roskilde Taastrup – 040115 411 (5/15)
Trine Kofoed Roskilde Hillerød – 080315 392 (4/6)
Bo Lynnerup Haderslev Varde – 080315 389 (4/10)
Sif Babar Gøngen Taastrup – 140315 381 (4/7)
Frank Torndal Randers Taastrup – 140315 378 (8/4)
Louise Strand Hillerød Kjellerup – 280315 346 (1/7)
Berit Friis Poulsen Gøngen Taastrup – 140315 326 (3/1)
Carin Eriksson København Taastrup – 140315 324 (2/5)
Tanja Skudstrup København Taastrup – 040115 309 (1/6)
Margit Eero København Taastrup – 140315 263 (2/4)
Jane Sigil Gøngen Taastrup – 140315 260 (0/6)
Tanja Skudstrup København Taastrup – 140315 258 (2/3)
Caroline Pedersen Aarhus Kjellerup – 280315 217 (0/6)

Barbue – 18 m

Navn Klub Stævne Point
Claus Kjær Vigen Larsen København Hillerød – 080315 534 (18/23)
Torben Cramer Lyngby Hillerød  080315 518 (12/27)
Tommy Bindesbøl Fredericia Varde – 080315 472 (8/19)
Johnny Jokil Frederikssund Taastrup – 140315 464 (7/15)
Steven Lybcke Berthou København Taastrup – 140315 451 (3/17)
Jacob Christensen Frederikssund Taastrup – 040115 450 (7/12)
Brian Bagge Roskilde Taastrup – 040115 441 (10/11)
Frank Christiansen Aabenraa Varde – 080315 439 (7/18)
Allan Joe Brock Varde Varde – 080315 427 (3/14)
Uffe Isaksson Vordingborg Taastrup – 040115 421 (5/10)
Helene Svolgart Hinnum Hut Vejle – 301114 413 (5/11)
Helene Svolgart Hinnum Hut Varde – 080315 407 (4/8)
Camilla Isaksson Vordingborg Taastrup – 140315 384 (6/9)
Hannah Bredikhin Christiansfeld Varde – 080315 380 (0/8)
Lone Lyngkjær Wolf Kirkegaard Hillerød Hillerød – 080315 362 (4/3)
Christina Mess Johansson Vordingborg Taastrup – 140315 329 (3/4)
Susanne Høeg Vordingborg Taastrup – 140315 309 (1/5)

 

Top 10 Udendørs 2014

Herre Recurve – 1440 Runde

Navn Klub Stævne Point
Nikolaj Wulff Aalborg Middelfart 290614 1308 (55/19)
Casper R. Lauridsen Hillerød Middelfart 290614 1279 (50/23)
Dennis Bager Arcus Middelfart 290614 1276 (53/22)
Aske Halskov Aalborg Middelfart 290614 1238 (38/13)
Steffen Thorkildsen Arcus Middelfart 290614 1219 (31/10)
Jonathan Ipsen Køge Middelfart 250514 1198
Peter Egestad Køge Middelfart 250514 1146
Lars Kiehn Arcus Middelfart 290614 1088 (12/2)
Mikkel Thomsen Aarhus Middelfart 250514 1020

Herre Recurve – 70m Runde

Navn Klub Stævne Point
Casper R. Lauridsen Hillerød Taastrup 310514 659 (30/12)
Nicolaj Wulff Aalborg Sofia 160614 656 (25/9)
Dennis Bager Arcus Aalborg 300814 655 (23/5)
Frederik Sönnichsen TIK Køge 270414 655 (3/21)
Bjarne Laursen Silkeborg Sofia 160614 652 (27/6)
Mathis Gerlich Aalborg Aalborg 300814 647 (22/7)
Martin Laursen TIK Køge 270414 643 (3/17)
Aske Halskov Aalborg Holstebro 150614 642 (17/3)
Steffen Thorkildsen Arcus Aalborg 300814 637 (21/7)
Mads Andersen TIK Køge 270414 637

Dame Recurve – 1440 Runde

Navn Klub Stævne Point
Anne Marie Laursen Silkeborg Middelfart 290614 1297 (41/19)

Dame Recurve – 70m Runde

Navn Klub Stævne Point
Maja Jager Broby Shanghai 230414 655
Nynne Holdt Caspesen Aalborg Køge 270414 642
Natasja Bech Viking Aalborg 300814 637 (22/8)
Anne Marie Laursen Silkeborg Aalborg 300814 631 (13/3)
Randi Degn TIK Middelfart 030814 630 (19/4)
Camilla D. Nielsen Midtfyn Aalborg 300814 630 (18/5)
Louise K. Laursen TIK Aalborg 300814 619 (16/5)
Jeanette Riis Nielsen Aarhus Aalborg 300814 605 (17/3)
Stephanie Christensen Aarhus Aalborg 300814 696 (13/0)
Kirstine D. Andersen Holstebro Aalborg 300814 586 (16/4)

Herre Compound – 1440 Runde

Navn Klub Stævne Point
Stig Andersen Nr. Snede Middelfart 290614 1391 (99/55)
Jacob Svendsen Aalborg Middelfart 290614 1357 (87/40)
Christian Andersen Nr. Broby Middelfart 290614 1327 (63/30)
Tonny Stütz Glostrup Middelfart 290614 1281 (39/15)
Mathias Pedersen Middelfart Middelfart 290614 1279 (47/18)
Brian Busch Varde Middelfart 290614 1234 (34/10)
Thor Lasse Andersen Slagelse Middelfart 250514 1210
Sammy Busch Varde Middelfart 290614 1063 (11/5)

Herre Compound – 50m Runde

Navn Klub Stævne Point
Stephan Hansen Nykøbing F Nykøbing 130814 716
Patrick Laursen Midtfyn Aalborg 300814 706 (59/22)
Martin Damsbo TIK Shanghai 230414 705
Peter Sigil Gøngen Nykøbing 130814 696
Jan Bang Lavia Odense Nykøbing 130814 692
Andreas Darum TIK Aalborg 300814 689 (45/15)
Dietmar Trillus Gladsaxe Aalborg 300814 688 (44/26)
Stig Andersen Nørre Snede Aalborg 300814 686 (41/12)
Thor G. Petersen Sorø Taastrup 310514 681 (42/15)
Jacob Svendsen Aalborg Aalborg 300814 680 (37/12)

Dame Compound – 1440 Runde

Navn Klub Stævne Point
Camilla Søemod Gladsaxe Middelfart 250514 1387
Erika Anear TIK Middelfart 290614 1368 (87/28)
Michalina Sigil Gøngen Middelfart 250514 1337
Margaret Bang Lavia Odense Middelfart 250514 1317
Maria Olesen Gladsaxe Middelfart 250514 1295
Lone Busch Varde Middelfart 290614 1209 (28/4)

Dame Compound – 50m Runde

Navn Klub Stævne Point
Camilla Søemod Gladsaxe Aalborg 300814 686 (44/18)
Tanja Amdi TIK Holstebro 150614 686 (40/13)
Sarah Sönnichsen TIK Præstø 210614 684 (41/19)
Ida Frandsen TIK Sofia 160614 675 (34/13)
Erika Anear TIK Præstø 210614 669 (33/8)
Michalina Sigil Præstø Præstø 210614 667 (32/14)
Maria Olesen Gladsaxe Køge 270414 662 (6/24)
Louise Hauge Nørre Snede Aalborg 300814 655 (25/8)
Hanne Christensen Glostrup Nykøbing 130814 655
Margaret Bang Lavia Odense Nykøbing 130814 650

Bar- og Langbue – 40m Runde

Navn Klub Stævne Point
Jacob Christensen (B) Frederikssund Præstø 210614 545 (14/6)
Tommy Bindesbøl (B) Frederikssund Aalborg 300814 540 (3/0)
Bent Bjerregaard (L) Nykøbing Nykøbing 130814 502
Torben Jensen (L) Hillerød Præstø 210614 493 (6/1)
Michael Ljungberg (L) Aalborg Aalborg 300814 482 (4/2)
John Kjær (L) Nykøbing Nykøbing 130814 477
Peter Bundsgaard (L) Hillerød Taastrup 310514 461 (2/0)
Tanja Skudstrup (L) København Nykøbing 130814 456
Thomas Sørensen (L) Aarhus Aalborg 300814 448 (5/3)
Svend Åge Vilhelmsen (L) Roskilde Taastrup 310514 435 (4/0)
HC Rossau (L) Hillerød Præstø 210614 433 (2/0)
Lars Christian Adrados (L) Thy Aalborg 300814 431 (4/0)
Bor Petersen-Therry (B) København Nykøbing 130814 412
Casper Hansen (B) Gøngen Nykøbing 130814 400

Top 10 Indendørs 2013-2014

Herre Recurve – 18m
Navn Klub Stævne Point
Nikolaj Wulff Aalborg Vejle 031113 583 (44/15)
Dennis Bager Arcus Taastrup 080314 583 (44/15)
Martin K. Laursen TIK Hillerød 160214 575 (38/19)
Aske Halskov Aalborg Taastrup 080314 574 (37/21)
Steffen Thorkildsen Arcus Hillerød 020214 574 (37/20)
Claus Andersen Lyngby Taastrup 050114 572 (34/24)
Mads Andersen TIK Hillerød 020214 570 (37/19)
Morten Fullerton Lyngby Taastrup 050114 569 (36/18)
Frederik Sönnichsen TIK Taastrup 080314 569 (36/18)
Bjarne Laursen Silkeborg Taastrup 080314 569 (36/17)
Dame Recurve – 18m
Navn Klub Stævne Point
Anne Marie Laursen Silkeborg Vejle 031113 572 (35/22)
Kirstine Danstrup Andersen Holstebro Taastrup 080314 567 (33/22)
Jeanette Riis Aarhus Taastrup 080314 566 (32/22)
Camilla D. Nielsen Midtfyn Odense 180114 566
Randi Degn TIK Hillerød 160214 561 (29/22)
Natasja Bech Viking Taastrup 080314 552 (23/27)
Anina Keil Rønne Taastrup 271013 550 (24/27)
Stephanie Christensen Aarhus Taastrup 080314 545 (21/29)
Mathilde Tønder Aalborg Taastrup 080314 544 (19/28)
Sif Rasmussen Midtfyn Taastrup 080314 534 (19/23)
Herre Compound – 18 m
Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo TIK Berlin, Tyskland 131213 597 (57/3)
Stephan Hansen Nykøbing F Telford, England 250114 597 (57/3)
Patrick Laursen Midtfyn Telford, England 250114 595 (55/5)
Jan Bang Lavia Odense Vejle 031113 586 (46/14)
Mads Knudsen TIK Hillerød 020214 586 (46/14)
Stig Andersen Nr. Snede Odense 180114 586
Thor Guldmann Petersen Sorø Taastrup 080314 580 (40/20)
Peter Sigil Gøngen Hillerød 160214 579 (39/21)
Jens Starup Aarhus Odense 180114 578
Poul Erik Brønd Christiansfeld Vejle 031113 577 (37/23)
Dame Compound – 18m
Navn Klub Stævne Point
Sarah Sönnichsen TIK Taastrup 080314 586 (46/14)
Camilla Søemod Gladsaxe Odense 180114 582
Tanja Amdi Jensen Gladsaxe Hillerød 160214 573 (33/27)
Louise Laursen TIK Nykøbing 110114 573
Louise Hauge Nørre Snede Odense 180114 571
Ida Frandsen TIK Nykøbing 110114 570
Marie Selch Olesen Gladsaxe Taastrup 080314 568 (30/28)
Erika Anear TIK Taastrup 080314 568 (28/32)
Margaret Bang Lavia Odense Berlin 131213 566 (26/34)
Sasha Rasmussen TIK Hillerød 020214 564 (26/32)
Langbue – 18m
Navn Klub Stævne Point
Christian Jørgensen Christiansfeld Taastrup 080314 446 (6/12)
Jes Lysgaard Køge Taastrup 080314 439 (5/11)
Lennart Dahlquist Broby Odense 180114 426
Steen Rasmussen Frederikværk Hillerød 160214 418 (5/12)
Tanja Skudstrup København Hillerød 160214 411 (1/14)
Torben Jensen Hillerød Taastrup 080314 400 (7/7)
Jens V. Lauesen Nordkysten Taastrup 080314 392 (3/3)
Lars Westermann Midtfyn Odense 180114 389
Michael Ljungberg Aalborg Vejle 031113 388 (6/9)
Frank Torndal Randers Taastrup 080314 381 (4/6)
Martin Jørgensen Ulbølle Odense 180114 380
Margit Eero København Taastrup 080314 337 (2/4)
Carin Eriksson København Taastrup 080314 326 (3/6)
Sabina Holstein Køge Taastrup 050114 315 (2/6)
Barbue – 18 m
Navn Klub Stævne Point
Torben Cramer Lyngby Taastrup 080314 526 (21/20)
Claus K. V. Larsen København Hillerød 020214 524 (15/27)
Uffe Isaksson Vordingborg Odense 180114 430
Jan Berg Lyngby Taastrup 080314 428 (6/9)
Thomas Feddersen Ribe Taastrup 080314 423 (6/9)
Brian Bagger Roskilde Hillerød 020214 404 (2/8)
Camilla Isaksson Vordingborg Hillerød 020214 402 (3/9)
Julie Rønnov Gøngen Hillerød 160214 339 (2/11)
Jesper Jensen Vordingborg Hillerød 160214 334 (4/3)
Thierry Bor Petersen København Taastrup 080314 330 (3/4)
Jacob Hansen Midtfyn Odense 180114 319
Rune Svensson København Taastrup 050114 299 (3/2)

Top 10 Udendørs 2013

Herre Recurve – FITA Runde

Navn Klub Stævne Point
Martin K. Laursen TIK Taastrup 010613 1282 (53/15)
Johan Weiss Randers Belek, Tyrkiet 1278 (44/15)
Bjarne Laursen Silkeborg Middelfart 260513 1276
Nikolaj Wulff Aalborg Præstø 170813 1266 (48/16)
Frederik Sönnichsen TIK Taastrup 010613 1260 (44/15)
Dennis Bager Arcus Middelfart 230613 1253 (50/15)
Steffen Thorkildsen Arcus Middelfart 260513 1236
Claes Stilou TIK Middelfart 260513 1218
Claus Andersen Lyngby Taastrup 010613 1211 (32/9)
Casper R. Lauridsen Hillerød Præstø 1206 (36/12)

 

Herre Recurve – 70m Runde

Navn Klub Stævne Point
Martin K. Laursen TIK Malmö – 080613 644
Steffen Thorkildsen Arcus Middelfart – 040813 639 (21/5)
Frederik Sönnichsen TIK Malmö – 080613 632
Morten Caspersen Køge Køge – 210413 631
Bjarne Laursen Silkeborg Køge – 210413 629
Nikolaj Wulff Aalborg Køge – 210413 626
Daniel C. Jensen Arcus Middelfart – 040813 622 (18/6)
Laust Andersen København Køge – 210413 618
Mads Juul Krogshede Randers Middelfart – 040813 615 (11/1)
Claus Andersen Lyngby Køge – 210413 611

Dame Recurve – FITA Runde

Navn Klub Stævne Point
Maja Jager Broby Belek, Tyrkiet 1351 (74/31)
Carina R. Christiansen Aalborg Taastrup 010613 1347 (70/33)
Anne Marie Laursen Silkeborg Belek, Tyrkiet 1310 (55/15)
Jeanette Riis Aarhus Holstebro 090613 1264 (46/18)
Nynne Holdt-Caspersen Aalborg Taastrup 010613 1261 (38/13)
Louise K. Laursen TIK Taastrup 010613 1242 (44/12)
Mathilde Tønder Aalborg Aalborg 310813 1169 (28/7)
Camilla D. Nielsen Midtfyn Aalborg 310813 1099 (19/8)
Natasja Bech Viking Aalborg 310813 1086 (24/5)
Henny Jeremiassen Arcus Holstebro 090613 1079 (15/5)

 

Dame Recurve – 70m Runde

Navn Klub Stævne Point
Carina R. Christiansen Aalborg Køge – 210413 639
Anne Marie Laursen Silkeborg Middelfart – 040813 631 (20/6)
Nynne Holdt Caspersen Aalborg Middelfart – 040813 623 (14/5)
Louise Laursen TIK Køge – 210413 596
Mathilde Tønder Aalborg Middelfart – 040813 589 (11/2)
Natasja Bech Viking Middelfart – 040813 542 (7/2)
Inger Andersen Middelfart Middelfart – 040813 531 (3/1)
Henny Jeremiassen Arcus Middelfart – 040813 490 (2/1)

 

Herre Compound – FITA Runde

Navn Klub Stævne Point
Torben Johannessen Broby Holstebro 090613 1370 (84/39)
Stig Andersen Nørre Snede Middelfart 230613 1355 (75/31)
Troels Nyholt Aarhus Holstebro 090613 1346 (72/32)
Frank Jørgensen Midtfyn Middelfart 230613 1339 (75/30)
Poul Erik Brønd Middelfart Middelfart 230613 1311 (53/18)
Christian Andersen Lavia Odense Middelfart 260513 1278 (44/16)
Lars Dall Sønderborg Middelfart 230613 1249 (41/11)
Brian Davidsen Varde Holstebro 090613 1213 (34/11)
Thor Lasse Andersen Slagelse Middelfart 230613 1183 (30/13)
Torben Schäeffer Varde Middelfart 230613 1173 (27/10)

 

Herre Compound – 50m Runde

Navn Klub Stævne Point
Stephan Hansen Nykøbing F Norge 230613 712
Martin Damsbo TIK Australien 050513 710
Patrick Laursen Midtfyn Aalborg 310813 707 (59/25)
Torben Johannessen Broby Colombia 170713 693 (47/14)
Andreas Darum Gladsaxe Taastrup 010613 692
Simon Mikkelsen Lyngby Præstø 170813 689 (42/12)
Mads Knudsen TIK Taastrup 010613 684
Henrik Rasmussen Nordkysten Aalborg 310813 683 (40/15)
Jan Bang Lavia Odense Køge – 210413 677 (19/0)
Peter Sigil Gøngen Taastrup 010613 677 (?/?)

 

Dame Compound – FITA Runde

Navn Klub Stævne Point
Camilla Søemod Gladsaxe Middelfart 260513 1368
Sarah Sönnichsen TIK Middelfart 260513 1350
Margaret Bang Lavia Odense Middelfart 260513 1327

 

Dame Compound – 50m Runde

Navn Klub Stævne Point
Camilla Søemod Gladsaxe Colombia 170713 693 (46/19)
Sarah Sönnichsen TIK Præstø 170813 679 (38/14)
Michalina Sigil Gøngen Aalborg 310813 666 (28/14)
Tanja Amdi Jensen Gladsaxe Taastrup 010613 664
Ida Frandsen TIK Taastrup 010613 654
Margaret Bang Lavia Odense Taastrup 010613 651
Maria Olesen Gladsaxe Taastrup 010613 640
Hanne Christensen Glostrup Taastrup 010613 582
Katja Ree Møller Sorø Præstø 170813 569

Top 10 Indendørs 2012/2013

Herre Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
Dennis Bager Arcus Taastrup – 060113 586
Martin K. Laursen TIK Kjellerup – 160313 579
Claus Andersen Lyngby Kjellerup – 160313 578
Mads Andersen TIK Vejle – 251112 577
Bjarne Laursen Silkeborg Berlin – 151212 577
Aske Halskov Aalborg Bellinge – 190113 575 (?/?)
Mathis Gerlich Aalborg Bellinge – 190113 572
Nikolaj Wulff Aalborg Vejle – 251112 571
Frederik Sönnichsen TIK Kjellerup – 160313 569
Casper R. Lauridsen Hillerød Hillerød – 170213 568

Dame Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
Carina R. Christiansen Aalborg Kjellerup – 160313 583 (44/15)
Anne Marie Laursen Silkeborg Hillerød – 030213 575 (37/21)
Nynne Holdt Caspersen Aalborg Kjellerup – 160313 570 (35/20)
Louise K. Laursen TIK Nimes, Frankrig – 190113 568 (31/22)
Jeanette Riis Aarhus Kjellerup – 160313 561 (29/21)
Randi Degn TIK Kjellerup – 160313 554 (28/20)
Camilla D. Nielsen Midtfyn Kjellerup – 160313 547 (24/24)
Mathilde Tønder Aalborg Vejle – 251112 547 (20/31)
Natasja Bech Viking Hillerød – 030213 545 (26/19)
Stephanie Christensen Aarhus Kjellerup – 160313 542 (22/22)

Herre Compound – 18m

Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo Brande Nimes, Frankrig – 190113 597
Dietmar Trillus Gladsaxe Nimes, Frankrig – 190113 596
Stephan Hansen Nykøbing F Hillerød – 170213 594
Jan Bang Lavia Odense Kjellerup – 160313 591 (51/9)
Patrick Laursen Broby Nykøbing F – 011212 591 (?/?)
Torben Johannessen Broby Holstebro – 271012 590
Jacob Svendsen Aalborg Vejle – 251112 589 (49/11)
Mads Knudsen Lavia Odense Taastrup – 060113 589 (49/11)
Joachim Andersen Sønderborg Holstebro – 271012 584 (44/16)
Stig Andersen Nørre Snede Kjellerup – 160313 584 (44/16)

Dame Compound – 18m

Navn Klub Stævne Point
Sarah Sönnichsen TIK Berlin – 151212 583
Louise Laursen TIK Berlin – 151212 578
Patricia Andersen Aarhus Kjellerup – 160313 576 (37/22)
Camilla Søemod Gladsaxe Nykøbing F – 011212 575
Tanja Amdi Glostrup Taastrup – 281012 574 (35/24)
Ida Frandsen TIK Nykøbing F – 011212 572 (32/28)
Margaret Bang Lavia Odense Kjellerup – 160313 569 (29/31)
Maria Olesen Gladsaxe Bellinge – 190113 567 (?/?)
Michalina Sigil Præstø Nykøbing F – 011212 563
Hanne Damsbo Broby Bellinge – 190113 561 (?/?)

Herre/Dame Langbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Jes Lysgaard Køge Hillerød – 030213 452
Olaf Sørensen Broby Bellinge – 200113 401
Tanja Skudstrup København Hillerød – 030213 392 (3/8)
Steen Rasmussen Frederiksværk Kjellerup – 160313 392 (0/0)
H. C. Rossau Hillerød Vejle – 251112 389
Steen Sørensen Lavia Odense Kjellerup – 160313 378 (3/7)
John Hartig Frederiksværk Hillerød – 020313 376
Margit Eero København Kjellerup – 160313 367 (3/4)
Erik P. Nielsen Silkeborg Vejle – 251112 363
Michael Ljungberg Aalborg Holstebro – 271012 353
Torben Julius Køge Hillerød – 170213 347
Niels Frederik Salling Aalborg Kjellerup – 160313 337 (3/7)

Top 10 Udendørs 2012

Herre Recurve – FITA Runde

Navn Klub Stævne Point
Martin K. Laursen TIK Middelfart – 270512 1295
Bjarne Laursen Silkeborg Middelfart – 270512 1293
Mathis Gerlich Silkeborg Middelfart – 270512 1280
Dennis Bager Arcus Middelfart – 270512 1275
Nikolaj Wulff Aalborg Middelfart – 270512 1253
Steffen Thorkildsen Arcus Holstebro – 170612 1239 (42/15)
Niels Dall Randers Middelfart – 270512 1239 (36/10)
Mathias Galberg Aalborg Middelfart – 270512 1210
Claus Ingerslev Silkeborg Middelfart – 270512 1166
Casper R. Lauridsen Hillerød Middelfart – 270512 1144

Herre Recurve – 70m Runde

Navn Klub Stævne Point
Frederik Sönnichsen TIK Køge – 220412 663
Bjarne Laursen Silkeborg Middelfart – 050812 659
Martin Laursen TIK Hillerød – 200512 656
Mads Krogshede Randers Aalborg – 140412 654
Dennis Bager Arcus Køge – 220412 650 (10/27)
Johan Weiss Randers Køge – 220412 650 (6/19)
Steffen Thorkildsen Arcus Aarhus – 180812 642
Claus Andersen Lyngby Køge – 220412 638
Nicolaj Wulff Aalborg Middelfart – 050812 638
Mathis Gerlich Silkeborg Middelfart – 050812 638

Dame Recurve – FITA Runde

Navn Klub Stævne Point
Anne Marie Laursen Silkeborg Holstebro – 170612 1295
Nynne Holdt Caspersen Aalborg Middelfart – 270512 1267
Karin Lorentzen Arcus Akkerhaugen, Norge – 090612 1168
Inger Andersen Middelfart Middelfart – 270512 1100
Henny Jeremiassen Arcus Holstebro – 170612 1083

Dame Recurve – 70m Runde

Navn Klub Stævne Point
Carina Christiansen Aalborg Aarhus – 180812 666
Maja Jager Broby Køge – 220412 646
Louise K. Laursen TIK Aarhus – 180812 643
Jeanette Riis Nielsen Sønderborg Aarhus – 180812 639
Anne Marie Laursen Silkeborg Aalborg – 140412 636
Nynne Holdt Caspersen Aalborg Aarhus – 180812 628
Randi Degn TIK Aalborg – 140412 601
Stephanie Christensen Aarhus Aarhus – 180812 596
Mathilde Tønder Aalborg Aarhus – 180812 567
Karin Lorentzen Arcul Aarhus – 180812 542

Herre Compound – FITA Runde

Navn Klub Stævne Point
Claus Frantzen Nordkysten Middelfart – 270512 1386
Mads Knudsen Broby Middelfart – 270512 1375
Kasper Hovgaard Aarhus Middelfart – 270512 1374
Andreas Darum Gladsaxe Middelfart – 270512 1373
Stig Andersen Middelfart Middelfart – 270512 1372
Frank Jørgensen Midtfyn Middelfart – 270512 1351
Troels Nyholt Aarhus Middelfart – 270512 1345
Mark Bysted Aarhus Middelfart – 270512 1344
Jacob Steffensen Nr. Snede Middelfart – 240612 1327
Joachim Andersen Sønderborg Middelfart – 270512 1326

Herre Compound – 50m Runde

Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo Brande Antalya – 020512 707
Patrick Laursen Midtfyn Antalya – 020512 701
Claus Frantzen Nordkysten Køge – 220412 700
Torben Johannessen Broby Køge – 220412 699
Stephan Hansen Nykøbing F Aarhus – 180812 698
Andreas Darum Gladsaxe Køge – 220412 696
Stig Andersen Middelfart Aarhus – 180812 695 (29-20)
Mads Knudsen Broby Aarhus – 180812 695 (11-10)
Joachim Andersen Sønderborg Køge – 220412 690
René Kristiansen Christiansfeld Odense – 140412 687

Dame Compound – FITA Runde

Navn Klub Stævne Point
Ida Frandsen TIK Middelfart – 270512 1325

Dame Compound – 50m Runde

Navn Klub Stævne Point
Sarah Sönnichsen TIK Køge – 220412 694
Camilla Søemod Gladsaxe Odense – 140412 686
Ida Frandsen TIK Hillerød – 200512 669
Maria Olesen Gladsaxe Aarhus – 180812 666
Michalina Sigil Præstø Aarhus – 180812 659
Tanja Amdi Glostrup Aarhus – 180812 646
Margaret Bang Lavia Odense Odense – 140412 645
Sofie Kümler TIK Odense – 140412 626
Rie Ipsen Nordkysten Køge – 090612 581

Langbue – 50m Runde

Navn Klub Stævne Point
Erik P. Nielsen Silkeborg Køge – 220412 458
H.C. Rossau Hillerød Aarhus – 180812 416
Stefan Mangelsen Roskilde Hillerød – 200512 390
Dennis Petersen Hillerød Aarhus – 180812 347
Bent Gormsen Hillerød Hillerød – 200512 334
Lasse Vestergaard Lyngby Køge – 090612 300
Peder Gammelmark Køge Køge – 090612 284
Martin Driesel København Køge – 090612 265
Frederik Mørch Præstø Aarhus – 180812 253
Jens Lauesen Nordkysten Køge – 090612 223
Peter Bundsgaard Hillerød Køge – 090612 223

DBSF Top 10 Indendørs 2011/2012

Herre Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
Mads J. Krogshede Randers Holstebro – 051111 584
Dennis Bager Arcus Århus – 250212 583
Martin K. Laursen TIK Taastrup – 301011 579
Frederik Holst Sönnichsen TIK Taastrup – 100312 577
Mads Andersen TIK Taastrup – 080112 576
Niels Dall Randers Århus – 250212 575 (39/18)
Johan Weiss Randers Berlin – 171211 575 (39/17)
Claes Stilou TIK Berlin – 171211 573 (38/17)
Mathis Gerlich Silkeborg Århus – 250212 572
Nikolaj Wulff Aalborg Taastrup – 100312 571

Dame Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
Carina Christiansen Aalborg Århus – 250212 589
Louise Laursen TIK Berlin – 171211 580
Anne Marie Laursen Silkeborg Århus – 250212 575 (39/17)
Maja Jager Broby Taastrup – 100312 575 (39/17)
Jeanette Riis Nielsen Sønderborg Taastrup – 100312 574
Randi Degn TIK Taastrup – 100312 570
Nynne Holdt-Caspersen Aalborg Taastrup – 100312 554
Mathilde Tønder Aalborg Esbjerg – 120212 550
Stephanie Christensen Århus Taastrup – 080112 548
Pia Dannemannn Rønne Hilerød – 050212 539

Herre Compound – 18m

Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo Brande Berlin – 171211 594
Patrick Laursen Midtfyn Taastrup – 080112 591
Torben Johannessen Broby Berlin – 171211 590 (50/10)
Nicklas Friese Nordkysten Taastrup – 100312 589 (49/11)
Stephan Hansen Nykøbing Kjellerup – 170312 589 (48/11)
Jan Bang Lavia Odense Holstebro – 051111 586 (46/14)
Mads Knudsen Broby Århus – 250212 586 (46/14)
Simon Mikkelsen Lyngby Kjellerup – 170312 586 (46/14)
Troel Nyholt Århus Odense – 210112 584
Frank Jørgensen Midtfyn Vejle – 271111 582 (42/18)

Dame Compound – 18m

Navn Klub Stævne Point
Camilla Søemod Gladsaxe Taastrup – 100312 579
Sarah Holst Sönnichsen TIK Taastrup – 301011 577 (37/23)
Michalina Sigil Præstø Taastrup – 100312 577 (37/23)
Margaret Bang Lavia Odense Kristiansand, Norge – 121111 572
Ida Frandsen TIK Kjellerup – 170312 571 (33/25)
Marit Hvam Pedersen Midtfyn Taastrup – 100312 565
Louise Hauge Nr. Snede Esbjerg – 120212 563 (26/31)
Sofie Kümler TIK Kjellerup – 170312 563 (25/33)
Maria Olesen Gladsaxe Taastrup – 100312 557
Patricia Andersen Århus Taastrup – 100312 554

Herre/Dame Langbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Steen Rasmussen Frederiksværk Hillerød – 050212 413
Tanja Dinesen Skudstrup København Hillerød – 050212 384
Stefan Mangelsen Roskilde Taastrup – 100312 382
H.C. Rossau Hillerød Vejle – 271111 370
Unni Eriksen Roskilde Taastrup – 100312 368
Hans Pedersen Roskilde Taastrup – 100312 360
Margit Eero København Taastrup – 100312 359
Teddy Petersen Roskilde Taastrup – 100312 350
Erik P. Nielsen Silkeborg Taastrup – 100312 343
Sven Aage Vilhelmsen Roskilde Taastrup – 100312 337
Jens V. Lauesen Nordkysten Hillerød – 050212 332
Michael Ljungberg Randers Vejle – 271111 326
Josefine De Roepstorff København Taastrup – 100312 320

DBSF Top 10 Udendørs 2011

Herre Recurve – FITA Runde

Navn Klub Stævne Point
Dennis Bager Arcus Køge – 210411 1302
Johan Weiss Randers VM Turino – 030711 1300
Niels Dall Brande Køge – 210411 1287
Mads Juul Krogshede Randers Middelfart – 260611 1282
Morten Caspersen Køge Taastrup – 150511 1268
Frederik Sönnichsen TIK Køge – 210411 1265
Bjarne Laursen Silkeborg Taastrup – 150511 1261
Nicolaj Wulff Aalborg Køge – 210411 1252
Claes Stilou TIK JC2 Cypern – 180711 1251
Martin Laursen TIK Taastrup – 150511 1249 (42/16)

Herre Recurve – 70m Runde

Navn Klub Stævne Point
Mads Krogshede Randers Gilleleje – 020711 647
Dennis Bager Arcus Køge – 050611 646
Johan Weiss Randers Århus – 180611 644
Frederik Sönnichsen TIK Køge – 050611 643
Claes Stilou TIK Køge – 050611 636 (0/10)
Martin K. Laursen TIK Køge – 050611 636 (0/7)
Nicolai Wulff Aalborg Århus – 180611 635 (?/?)
Morten Caspersen Køge Køge – 050611 633
Bjarne Laursen Silkeborg Århus – 180611 630
Claus Andersen Lyngby Køge – 050611 623

Dame Recurve – FITA Runde

Navn Klub Stævne Point
Maja Jager Broby Middelfart – 260611 1342
Carina R. Christiansen Aalborg VM Turino – 030711 1337
Louise K. Laursen TIK Middelfart – 260611 1324
Anne Marie Laursen Silkeborg Middelfart – 260611 1284
Nynne Holdt-Caspersen Aalborg Middelfart – 260611 1277
Randi Degn TIK Taastrup – 150511 1255
Stephanie Christensen Hillerød Taastrup – 150511 1170
Karin Lorentzen Arcus Taastrup – 150511 1039
Inger Andersen Middelfart Middelfart – 290511 983
Henny Jeremiassen Arcus Middelfart – 290511 789

Dame Recurve – 70m Runde

Navn Klub Stævne Point
Maja Jager Broby WC3 Ogden, USA – 020811 642
Carina Christiansen Aalborg Århus – 180611 637
Randi Degn TIK Køge – 050611 629
Louise Laursen TIK WC3 Ogden, USA – 020811 621
Anne Marie Laursen Silkeborg Gilleleje – 020711 609
Stephanie Christensen Hillerød Middelfart – 070811 591
Nynne Holdt-Caspersen Aalborg Gilleleje – 020711 584
Inger Andersen Middelfart Middelfart – 070811 462
Henny Jeremiassen Arcus Middelfart – 070811 449
Karin Lorentzen Arcus Middelfart – 070811 446

Herre Compound – FITA Runde

Navn Klub Stævne Point
Patrick Laursen Lavia Odense Taastrup – 150511 1409
Martin Damsbo Brande Taastrup – 150511 1407
Henrik Rasmussen Nordkysten Middelfart – 260611 1384 (99/53)
Claus Frantzen Nordkysten Taastrup – 150511 1384 (97/37)
Mads Knudsen Broby Taastrup – 150511 1381
Jan Bang Lavia Odense Middelfart – 260611 1376
Joachim Andersen Broager Taastrup – 150511 1370
Torben Johannessen Broby Taastrup – 150511 1369
Mark Bysted Århus Middelfart – 260611 1365
Stig Andersen Middelfart Middelfart – 260611 1359

Herre Compound – 50m Runde

Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo Brande WC2 Antalya – 060611 709
Patrick Laursen Lavia Odense Køge – 210411 708
Henrik Rasmussen Nordkysten Køge – 210411 698
Stephan Hansen Nykøbing F JC2 Cypern – 180711 696 (52/24)
Torben Johannessen Broby VM Turino – 030711 696 (50/19)
Niclas Friese Nordkysten Køge – 050611 694
Andreas Darum Nordkysten Køge – 050611 693
Joachim Andersen Broager Køge – 210411 692 (?/?)
Claus Frantzen Nordkysten Århus – 180611 692 (?/?)
Mads Knudsen Broby Køge – 210411 691

Dame Compound – FITA Runde

Navn Klub Stævne Point
Camilla Søemod Gladsaxe Taastrup – 150511 1371
Michalina Sigil Præstø Middelfart – 260611 1359
Margaret Bang Lavia Odense Middelfart – 260611 1352
Hanne Damsbo Broby Middelfart – 290511 1308

Dame Compound – 50m Runde

Navn Klub Stævne Point
Camilla Søemod Gladsaxe WC2 Antalya – 060611 688 (42/17)
Sarah Sönnichsen TIK Køge – 050611 688 (?/?)
Ida Frandsen TIK Køge – 050611 670
Michalina Sigil Præstø JC2 Cypern – 180711 666
Margaret Bang Lavia Odense Århus – 180611 655
Tanja Amdi Jensen Glostrup JC2 Cypern – 180711 654
Hanne Damsbo Broby Århus – 180611 643
Sofie Kümler TIK Køge – 210411 631
Julie Nielsen TIK Aalborg – 200811 488

Langbue – 50m Runde

Navn Klub Stævne Point
Bent Gormsen Hillerød Køge – 050611 312
Lasse Vestergaard Lyngby Køge – 050611 264
HC Rossau Hillerød Køge – 050611 246
Michael Sigil Præstø Køge – 050611 207
Henning Troelsen Hillerød Køge – 050611 201
Tom Heneberg Helsinge Køge – 050611 132
Ole Rasmussen Præstø Køge – 050611 125
Peter Bundsgaard Hillerød Køge – 050611 111
Jane Sigil Præstø Køge – 050611 34

Top 10 Indendørs 2010/2011

Herre Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
Dennis Bager Arcus Aarhus – 200111 583
Johan Weiss Randers Aarhus – 200111 581 (42/17)
Niels Dall Brande Aarhus – 200111 578
Martin K. Laursen Taastrup F2F, Holland – 261110 576
Stig Mejlbjerg Arcus Odense – 220111 575
Nikolaj Wulff Aalborg Aarhus – 200111 571
Mads Juul Krogshede Randers Taastrup – 050311 570
Daniel C. Jensen Viking Vejle – 141110 568
Morten Caspersen Køge Taastrup – 050311 567 (31/26)
Claes Stilou Taastrup Taastrup – 050311 567 (31/25)

Dame Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
Carina R. Christiansen Aalborg F2F, Holland – 271110 579
Maja Jager Broby Frederiksborgpokalen – 060211 577
Louise K. Laursen TIK F2F, Holland – 261110 576
Anne Marie Laursen Silkeborg Taastrup – 090111 570
Nynne Holdt-Caspersen Aalborg Kristiansand, Norge – 301010 560
Randi Degn TIK Taastrup – 050311 557
Stephanie Christensen Hillerød Frederiksborgpokalen – 060211 554
Tanja Sunding Hillerød Taastrup – 050311 525
Sussie Frantzen TIK Odense – 220111 508
Henny Jeremiassen Arcus Taastrup – 090111 505

Herre Compound – 18m

Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo Brande F2F, Holland – 261110 598
Patrick Laursen Midtfyn Odense – 220111 596
Torben Lindberg Johannessen Broby Cambrils, Spanien – 240311 590
Mads Knudsen Broby Taastrup – 050311 589
Henrik Rasmussen Nordkysten Skurup, Sverige – 041210 588
Nicklas Friese Nordkysten Vejle – 141110 586 (46/14)
Andreas Darum Nordkysten Cambrils, Spanien – 240311 586 (46/14)
Erik P. Nielsen Silkeborg Holstebro – 061110 584
Joachim Andersen Broager Frederiksborgpokalen – 060211 582
Peter Sigil Præstø Berlin 181210 581 (41/19)

Dame Compound – 18m

Navn Klub Stævne Point
Sarah Sönnichsen TIK Cambrils, Spanien – 260311 579
Camilla Søemod Gladsaxe Taastrup – 050311 578
Ida Frandsen TIK Vejle – 141110 572
Michalina Sigil Præstø Cambrils, Spanien – 260311 571
Margaret Bang Lavia Odense Aarhus – 200211 568 (30/28)
Hanne Damsbo Broby Odense – 220111 568 (?/?)
Marit Hvam Pedersen Midtfyn Taastrup – 050311 565
Sofie Kümler TIK Taastrup 050311 564
Tanja Amdi Glostrup Frederiksborgpokalen – 060211 560
Patricia Andersen Århus Taastrup – 050311 556

Herre Langbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Steen Rasmussen Frederiksværk Frederiksborgpokalen – 060211 416
Stefan Mangelsen Roskilde Taastrup – 050311 366
Bjarne Klausen Broby Odense – 220111 350
Teddy Petersen Roskilde Taastrup – 060311 343
Ludvig Rossau Hillerød Taastrup – 090111 342
Christopher Hansen Nykøbing F Frederiksborgpokalen – 060211 338
Jon Jagd København Taastrup – 050311 334
Jens Lauesen Nordkysten Taastrup – 050311 320
Martin Collins Broby Odense – 220111 318
Hans C. Rossau Hillerød Taastrup – 050311 316

Dame Langbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Josefine De Roepstorff København Taastrup – 050311 329
Tanja Skudstrup København Taastrup – 090111 295
Susanne Julin Hillerød Frederiksborgpokalen – 060211 207
Katarina Jensen Nordkysten Taastrup – 090111 166
Terese Bakke Petersen Kalundborg Taastrup – 060311 141

Top 10 Udendørs 2010

Herre Recurve – FITA Runde

Navn Klub Stævne Point
Morten Caspersen Køge Taastrup – 160510 1262
Martin K. Laursen TIK Middelfart – 300510 1260
Johan Weiss Randers Taastrup – 160510 1258
Niels Dall Brande Køge – 210810 1253
Stig Mejlbjerg Arcus Taastrup – 160510 1249
Bjarne Laursen Silkeborg Køge – 210810 1247
Steffen Thorkildsen Arcus Middelfart – 300510 1212
Frederik Sönnichsen TIK Randers – 240410 1210
Benjamin Ipsen Køge Middelfart – 300510 1209
Claes Stilou TIK Randers – 240410 1188

Herre Recurve – 70m Runde

Navn Klub Stævne Point
Niels Dall Brande Middelfart – 080810 660
Bjarne Laursen Silkeborg Odense – 070810 652
Johan Weiss Randers Middelfart – 080810 650
Martin K. Laursen TIK Middelfart – 080810 640 (23/9)
Morten Caspersen Køge Nykøbing F – 060610 640 (?/?)
Benjamin Ipsen Køge Middelfart – 080810 630 (22/7)
Frederik Sönnichsen TIK Nykøbing F – 060610 628
Claes Stilou TIK Odense – 070810 622
Steffen Thorkildsen Arcus Arizona Cup – 090420 620
Nikolaj Wulff Aalborg Middelfart – 080810 615

Dame Recurve – FITA Runde

Navn Klub Stævne Point
Maja Jager Broby Taastrup – 160510 1309
Carina R. Christiansen Aalborg Taastrup – 160510 1260
Louise K. Laursen TIK Taastrup – 160510 1244
Nynne Holdt-Caspersen Aalborg Taastrup – 160510 1242
Anne Marie Laursen Silkeborg Randers – 240410 1236
Stephanie Christensen Hillerød Køge – 210810 1201
Karin Lorentzen Arcus Middelfart – 300510 1127
Henny Jeremiassen Arcus Middelfart – 300510 1092
Inger Andersen Middelfart Køge – 210810 1089
Randi Degn TIK Taastrup – 160510 709

Dame Recurve – 70m Runde

Navn Klub Stævne Point
Carina R. Christiansen Aalborg Middelfart – 080810 634
Maja Jager Broby Antalya, Tyrkiet – 080610 633
Louise K. Laursen TIK Antalya, Tyrkiet – 080610 606
Nynne Holdt-Caspersen Aalborg Singapore – 180810 602 (13)
Anne-Marie Laursen Silkeborg Middelfart – 080810 602 (11)
Stephanie Christensen Hillerød Middelfart – 080810 601
Inger Andersen Middelfart Middelfart – 080810 538
Henny Jeremiassen Arcus Arizona Cup – 090410 535
Karin Lorentzen Arcus Aarhus – 270610 493
Sidsel Mouritzen Hillerød Nykøbing F – 060610 384

Herre Compound – FITA Runde

Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo Brande Randers – 240410 1410
Erik P. Nielsen Silkeborg Taastrup – 160510 1390
Mads Juul Krogshede Randers Randers – 240410 1386
Patrick Laursen Midtfyn Køge – 210810 1385
Henrik Rasmussen Nordkysten Randers – 240410 1377
Torben Johannessen Broby Køge – 210810 1369 (88/36)
Joachim Andersen Broager Middelfart – 300510 1369 (83/37)
Claus Frantzen Nordkysten Middelfart – 300510 1367
Mads Knudsen Broby Middelfart – 300510 1366
Kasper Hovgaard Århus Randers – 240410 1359

Herre Compound – 70m Runde

Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo Brande Rovereto, Italien – 260510 705
Patrick Laursen Midtfyn Middelfart – 080810 701
Nicklas Friese Nordkysten Middelfart – 080810 699
Mads Juul Krogshede Randers Odense – 070810 696 (50/20)
Erik P. Nielsen Silkeborg Middelfart – 080810 696 (49/22)
Claus Frantzen Nordkysten Nykøbing F – 060610 696 (?/?)
Henrik Rasmussen Nordkysten Odense – 070810 695 (50/19)
Mads Knudsen Broby Middelfart – 080810 695 (48/23)
Andreas Darum Gladsaxe Odense – 070810 690
Simon Mikkelsen Lyngby Middelfart – 080810 686

Dame Compound – FITA Runde

Navn Klub Stævne Point
Camilla Søemod Gladsaxe Randers – 240410 1377
Michalina Sigil Vordingborg Middelfart – 300510 1357
Hanne Damsbo Broby Middelfart – 300510 1355
Margaret Bang Lavia Odense Middelfart – 300510 1333
Patricia K. Andesen Aarhus Køge – 210810 1264

Dame Compound – 70m Runde

Navn Klub Stævne Point
Camilla Søemod Gladsaxe Porec, Kroatien – 050510 673
Hanne Damsbo Broby Middelfart – 080810 662
Margaret Bang Lavia Odense Middelfart – 080810 658
Michalina Sigil Vordingborg Middelfart – 080810 649
Anette Stilou TIK Odense – 070810 482

Top 10 Indendørs 2009/2010

Herre Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
Morten Caspersen Køge Skurup, Sverige – 051209 584
Johan Weiss Randers Taastrup – 100110 582
Niels Dall Brande Aalborg – 200310 575
Stig Mejlbjerg Arcus Aalborg – 200310 569
Bjarne Laursen Silkeborg Køge – 311009 568 (38/13)
Benjamin Ipsen Køge Hillerød – 070210 568 (32/25)
Frederik Sönnichsen TIK Skurup, Sverige – 051209 568 (?/?)
Claes Stilou TIK Vejle – 151109 567
Martin K. Laursen TIK Randers – 051209 565
Mads Juul Krogshede Randers Randers – 051209 564

Dame Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
Carina R. Christiansen Aalborg Middelfart – 060210 580
Maja Jager Broby Århus – 160110 569
Randi Degn TIK Køge – 311009 561
Anne Marie Laursen Silkeborg Aalborg – 200310 548
Stephanie Christensen Hillerød Køge – 311009 542
Nynne Holdt-Caspersen Aalborg Randers – 051209 539
Stine Pedersen Midtfyn Vejle – 151109 530
Sussie Frantzen TIK Århus – 160110 528
Pia Dannemann Rønne Hillerød – 070210 523
Charlotte Johansen Køge Taastrup – 100110 517

Herre Compound – 18m

Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo Brande Århus – 160110 592 (52/8)
Patrick Laursen Midtfyn Porec, Kroatien – 190310 592 (52/8)
Nicklas Friese Helsinge Taastrup – 100110 588
Mads Juul Krogshede Randers Randers – 051209 586
Torben Johannessen Broby Randers – 051209 585 (45/15)
Mads Knudsen Broby Porec, Kroatien – 190310 585 (45/15)
Erik P. Nielsen Silkeborg Vejle – 151109 / Taastrup 100110 584
Jan Bang Lavia Odense Middelfart  – 060110 583 (43/17)
Andreas Darum Gladsaxe Lyngby – 041009 583 (?/?)
Henrik Rasmussen Helsinge Taastrup – 100110 582

Dame Compound – 18m

Navn Klub Stævne Point
Sarah Sönnichsen TIK Porec, Kroatien – 190310 577
Camilla Søemod Gladsaxe Hillerød – 070210 573 (34/25)
Ida Frandsen TIK Porec, Kroatien – 190310 572
Michalina Sigil Vordingborg Porec, Kroatien – 190310 569
Margaret Bang Lavia Odense Køge – 311009 564 (24/36)
Hanne Damsbo Broby Middelfart – 060210 561
Marit Hvam Pedersen Midtfyn Aalborg – 200310 560
Patricia K. Andersen Århus Aalborg – 200310 557
Tove Nielsen Vejen Vejle – 151109 554
Maria Selch Olesen Viking Køge – 311009 552

DBSF Top 10 Udendørs 2009

Herre Recurve

Navn Klub Stævne Point
Martin K. Laursen TIK Holstebro – 210609 1307
Morten Caspersen Køge Nykøbing F – 140609 1282
Asbjørn Krom-Thaysen Silkeborg JC1 – Legnica, Polen – 140509 1276
Johan Weiss Randers Holstebro – 210609 1274
Bjarne Laursen Silkeborg Holstebro – 210609 1254
Stig Mejlbjerg Arcus Randers – 220809 1250
Steffen Thorkildsen Arcus Holstebro – 210609 1239
Niels Dall Brande Randers – 220809 1235
Mathis Gerlich Silkeborg Holstebro – 210609 1231
Benjamin Ipsen Køge Holstebro – 210609 1220

Dame Recurve

Navn Klub Stævne Point
Maja Jager Broby VM i Korea – 040909 1321
Carina R. Christensen Aalborg VM i Korea – 040909 1315
Stephanie Christensen Hillerød Nykøbing F – 140609 1190
Katrine Gammelmark Køge Holstebro – 210609 1159
Karin Lorenzen Odense Taastrup – 070609 1071
Inger Andersen Middelfart Randers – 220809 1065
Henny Jeremiassen Arcus Randers – 220809 1052
Lea Elisabeth Holger Rønne Nykøbing F – 140609 1042
Charlotte Johansen Køge Taastrup – 070609 888

Herre Compound

Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo Brande WC 2 – Porec, Kroatien 1411
Erik P. Nielsen Silkeborg Holstebro – 210609 1386
Andreas Darum Gladsaxe JC1 – Legnica, Polen – 140509 1385
Henrik Rasmussen Helsinge Nykøbing F – 140609 1384
Torben Johannessen Broby WC 3 – Antalya, Tyrkiet 1380
Mads Knudsen Broby Holstebro – 210609 1378
Kasper Hovgaard Århus WC 2 – Porec, Kroatien 1376
Claus Frantzen Helsinge JC1 – Legnica, Polen – 140509 1370
Mads Juul Krogshede Randers Holstebro – 210609 1368
Jens Starup Århus Holstebro – 210609 1354

Dame Compound

Navn Klub Stævne Point
Camilla Søemod Gladsaxe WC 2 – Porec, Kroatien 1389
Margaret Bang Lavia Odense Taastrup – 070609 1274
Michalina Sigil Nykøbing F Randers – 220809 1250
Cathrine Jessen Brande Randers – 020509 1168

Top 10 Indendørs 2008/2009

Herre Recurve

Navn Klub Stævne Point
Martin K. Laursen TIK Skurup, Sverige – 061208 579
Johan Weiss Randers Taastrup – 140309 574
Benjamin Ipsen Køge Hillerød – 250109 573
Morten Caspersen Køge Køge – 220209 571
Bjarne Laursen Silkeborg Bellinge – 170109 568
Stig Mejlbjerg Arcus Bellinge – 170109 567
Steffen Thorkildsen Arcus Vejle – 161108 566 (34/19)
Jørgen Graff-Nielsen København Hillerød – 250109 566 (34/19)
Stig Andersen Middelfart Bellinge – 170109 566 (30/26)
Jan Jakobsen Lyngby Hillerød – 250109 564

Dame Recurve

Navn Klub Stævne Point
Maja Jager Broby Polen – VM – 050309 576 (37/22)
Randi Degn TIK Holland – F2F – 061208 576 (?)
Carina Christiansen Aalborg Taastrup – 140309 557 (30/26)
Stephanie Christensen Hillerød Vejle – 161108 557 (25/27)
Anne Marie Laursen Silkeborg Holstebro – 011108 548
Malene Leander Sørensen Aalborg Holstebro – 011108 539
Louise K. Laursen TIK Taastrup – 140309 536
Connie Hansen Rønne Hillerød – 250109 525
Charlotte Johansen Køge Køge – 220209 524
Katrine Gammelmark Køge Taastrup – 040109 521

Herre Compound

Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo Brande Nîmes, Frankrig 250109 / Taastrup 140309 594 (54/6)
Kasper Hovgaard Århus Taastrup – 140309 589
Jan Bang Lavia Odense Bellinge – 170109 587
Erik P. Nielsen Silkeborg Holstebro – 011108 586 (46/14)
Torben Johannessen Broby Taastrup – 140309 586 (46/14)
Andreas Darum Gladsaxe Hillerød – 250109 584
Patrick Lauersen Midtfyn Taastrup 140309 583
Niels Dall Brande Vejle – 161108 581 (41/19)
Tom Henriksen Roskilde Taastrup – 040109 581 (41/19)
Mads Juul Krogshede Randers Holstebro – 011108 579 (39/21)
Thor Sørensen Brande Taastrup – 040109 579 (39/21)
Henrik Rasmussen Helsinge Hillerød – 250109 579 (39/21)

Dame Compound

Navn Klub Stævne Point
Camilla Søemod Gladsaxe Hillerød – 250109 575
Margaret Bang Lavia Odense Taastrup – 040109 565 (28/30)
Louise Hauge Brande Randers – 061208 565 (26/33)
Marit Hvam Pedersen Midtfyn Taastrup – 140309 565 (26/33)
Sarah Sönnichsen TIK Taastrup – 140309 559 (24/32)
Helle Ørbæk Hillerød Køge – 220209 / Taastrup – 140309 559 (20/39)
Hanne Damsbo Broby Taastrup – 140309 555
Tove Nielsen Vejen Taastrup – 140309 553 (19/37)
Michalina Sigil Nykøbing F Bellinge – 170109 553 (17/39)
Susanne Jørgensen Nordkysten Taastrup – 140309 553 (15/43)

DBSF Top 10 Udendørs 2008

Herre Recurve

Navn Klub Stævne Point
Johan Weiss Randers Randers – 030508 1301
Steffen Thorkildsen Arcus Randers – 030508 1284
Niels Dall Brande Taastrup – 250508 1277
Bo Steimann Roskilde Randers – 030508 1266
Martin Laursen TIK Randers – 030508 1257
Morten Caspersen Køge Taastrup – 250508 1231
Bjarne Laursen Silkeborg Randers – 030508 1230
Søren Jørgensen Middelfart Holstebro – 080608 1222
Hans Lassen Sønderborg Randers – 030508 1179
Stig Mejlbjerg Arcus Aalborg – 300808 1157

Dame Recurve

Navn Klub Stævne Point
Maja Jager Broby VM Tyrkiet – 081008 1290
Randi Degn TIK Aalborg – 300808 1279
Louise K. Laursen TIK Randers – 030508 1269
Carina Christiansen Aalborg VM Tyrkiet – 081008 1249
Stephanie Christensen Hillerød VM Tyrkiet – 081008 1201
Vibeke Kyndbøl Aalborg Aalborg – 300808 1128
Katrine Gammelmark Køge Randers – 030508 1109
Inger Andersen Middelfart Aalborg – 300808 1104
Karin Lorentzen Arcus Holstebro – 080608 1073
Henny Jeremiassen Arcus Randers – 030508 921

Herre Compound

Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo Brande Randers – 030508 1390
Erik P. Nielsen Silkeborg Randers – 030508 1381
Henrik Rasmussen Nordkysten Aalborg – 300808 1377
David Hauge Brande Randers – 030508 1376
Torben Johannesen Broby Randers – 030508 1375
Kasper H. Christensen Århus Aalborg – 300808 1370
Mark Bysted Århus Randers – 030508 1361
Andreas Darum Gladsaxe VM Tyrkiet – 081008 1359
Thor F. Sørensen Brande VM Tyrkiet – 081008 1354
Mads Juul Krogshede Randers Randers – 030508 1345

Dame Compound

Navn Klub Stævne Point
Camilla Søemod Gladsaxe Aalborg – 300808 1361 (79 / 35)
Louise Hauge Brande Randers – 030508 1361 (79 / 32)
Marit Hvad Pedersen Midtfyn Aalborg – 300808 1314
Margaret Bang Lavia Odense Aalborg – 300808 1285

DBSF Top 10 Indendørs 2007/2008

Herre Recurve

Navn Klub Stævne Point
Johan Weiss Randers Vejle – 181107 583
Dennis Bager Broby DM Silkeborg – 290308 579
Steffen Thorkildsen Arcus DM Silkeborg – 290308 576
Niels Dall Brande Randers – 011207 575
Bo Steimann Roskilde Frederiksborgpokalen – 030208 573
Martin K. Laursen TIK Frederiksborgpokalen – 030208 570
Morten Caspersen Køge TIK – 010308 567 (38/13)
Benjamin Ipsen Køge DM Silkeborg – 290308 567 (36/15)
Bjarne Laursen Silkeborg Randers – 011207 566 (32/23)
Jan Jakobsen Silkeborg DM Silkeborg – 290308 566 (32/22)

Dame Recurve

Navn Klub Stævne Point
Randi Degn TIK DM Silkeborg – 290308 573
Carina Christiansen Aalborg Køge – 170208 556
Louise K. Laursen TIK Nytårspokalen – 060108 553
Anne Marie Laursen Silkeborg TIK – 010308 551
Maja Jager Broby DM Silkeborg – 290308 545
Stine Pedersen Midtfyn Vejle – 181107 544
Inger Andersen Middelfart DM Silkeborg – 290308 530
Stephanie Christensen Hillerød TIK – 010308 526
Katrine Gammelmark Køge Frederiksborgpokalen – 030208 523
Malene Leander Sørensen Aalborg Randers – 011207 521

Herre Compound

Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo Brande Nytårspokalen – 060108 592
Henrik Rasmussen Nordkysten Nytårspokalen – 060108 585 (45/15)
Torben Johannesen Broby Nytårspokalen – 060108 585 (45/15)
Gert Christiansen Varde Holstebro – 101107 583 (43/17)
Erik P. Nielsen Silkeborg Nytårspokalen – 060108 583 (43/17)
Patrick Laursen Midtfyn Nytårspokalen – 060108 582
Ole Stampe Varde Randers – 011207 581 (42/17)
Kasper H. Christensen Århus Vejle – 181107 581 (41/19)
Andreas Darum Gladsaxe Køge – 170208 580 (41/18)
Thor Sørensen Nr. Snede Holstebro – 101107 580 (40/20)

Dame Compound

Navn Klub Stævne Point
Camilla Søemod Gladsaxe Nytårspokalen – 060108 575 (35/25)
Louise Hauge Gladsaxe Nytårspokalen – 060108 575 (35/25)
Marit H. Pedersen Midtfyn DM Silkeborg – 290308 572
Tove Nilsen Viking Esbjerg – 060408 565
Margaret Bang Lavia Odense TIK – 010308 555
Dorthe Bildsøe Varde Frederiksborgpokalen – 030208 549 (17/36)
Susanne Jørgensen Nordkysten Køge – 170208 549 (11/38)
Birthe Mogensen Lavia København Nytårspokalen – 060108 537
Susanne Smith Varde DM Silkeborg – 290308 536
Rie Ipsen Nordkysten Frederiksborgpokalen – 030208 534

DBSF Top 10 Udendørs 2007

Herre Recurve

Navn Klub Stævne Point
Dennis Bager Broby DM Middelfart – 180707 1319
Niels Dall Brande VM Tyskland – 150707 1312
Johan Weiss Randers Middelfart – 260507 1295
Bo Steimann Roskilde Randers – 120507 1276
Steffen Thorkildsen Arcus Middelfart – 260507 1265
Franz Jakobsen Aalborg Randers – 120507 1214
Morten Caspersen Køge Taastrup – 020607 1175
Søren Jørgensen Broby Randers – 120507 1161
Hans Lassen Sønderborg Middelfart – 010707 1160
Alim Witthoff Middelfart DM Middelfart – 180707 1149

Dame Recurve

Navn Klub Stævne Point
Louise K. Laursen TIK Middelfart – 260507 1311
Randi Degn TIK Taastrup – 020607 1280
Rikke Marslev Middelfart Middelfart – 260507 1177
Inger Andersen Middelfart DM – Middelfart 180707 1170
Henny Jeremiassen Arcus Middelfart – 010707 1100
Karin Lorentzen Arcus DM – Middelfart 180707 813

Herre Compound

Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo Brande Middelfart – 010707 1401
Erik P. Nielsen Silkeborg Middelfart – 260507 1391
Henrik Rasmussen Nordkysten Middelfart – 010707 1389
Torben Johannesen Broby Middelfart – 260507 1385
David Hauge Brande Middelfart – 260507 1369
Stig Andersen Middelfart Middelfart – 260507 1358
Kasper H. Christensen Århus DM Middelfart – 180707 1357
Mark Bysted Århus DM Middelfart – 180707 1354
Rasmus Pedersen Varde Middelfart – 010707 1353
Jens Starup Århus Middelfart – 010707 1349

Dame Compound

Navn Klub Stævne Point
Louise Hauge Brande DM Middelfart – 180707 1382
Camilla Søemod Gladsaxe GP1 Varese Italien Maj – VM Tyskland 150707 1378
Marit H. Pedersen Midtfyn DM Middelfart – 180707 1323
Marina Jakobsen Middelfart Middelfart – 010707 1293
Margaret Bang Lavia – Odense Middelfart – 010707 1239
Dorthe Bildsøe Varde Middelfart – 010707 1235

DBSF Top 10 Indendørs 2006/2007

Herre Recurve

Navn Klub Stævne Point
Dennis Bager Broby Frederiksborgpokalen 110207 589
Niels Dall Brande Køge 180207 578
Johan Weiss Randers Nytårspokalen 070107 576
Søren Jørgensen Broby Frederiksborgpokalen 110207 574
Steffen Thorkildsen Arcus Vejle 191106 571 (35)
Bo Steimann Roskilde F2F – Holland – dec. 2006 og Køge 180207 571 (?)
Morten Caspersen Køge Køge 180207 565
Nicolas Weikop TIK DM Silkeborg 030207 562
Stig Mejlbjerg Arcus Silkeborg 030307 561
Jesper Lie Aalborg Randers 021206 560

Dame Recurve

Navn Klub Stævne Point
Louise K. Laursen TIK Frederiksborgpokalen 110207 575
Randi Degn TIK DM Silkeborg 030207 Frederiksborgpokalen 110207 573
Kerstin Fisker Roskilde Nytårspokalen 070107 553
Rikke Marslev Middelfart DM Silkeborg 030207 544
Carina Christiansen Aalborg Holstebro 281006 540
Stine Pedersen Midtfyn Sct. Sebastian 200107 538
Maja Jager Broby Randers 021206 535
Anne Marie Laursen Silkeborg Nytårspokalen 070107 532
Louise Hauge Århus DM Silkeborg 030207 524
Vivi Petersen Lavia, København Nytårspokalen 070107 522

Herre Compound

Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo Brande F2F – Holland – dec. 2006 594
Per Knudsen Broager DM Silkeborg 030207 589
Torben Lindberg Johannesen Broby Køge 180207 587
Erik P. Nielsen Silkeborg Holstebro 281006 586 (46/14)
Niels Baldur Brande DM Silkeborg 030207 586 (46/14)
Patrick Laursen Midtfyn Frederiksborgpokalen 110207 586 (46/14)
Kasper Hougaard Christensen Århus Frederiksborgpokalen 110207 582
Jan Feldthaus Herning DM Silkeborg 030207 581
David Hauge Århus Vejle 191106 / Sct. Sebastian 200107 580 (40)
Tom Henriksen Roskilde F2F – Holland – dec. 2006 580 (?)

Dame Compound

Navn Klub Stævne Point
Camilla Søemod Gladsaxe VM Tyrkiet 140307 589
Louise Hauge Århus Silkeborg 030307 578
Marit Hvam Pedersen Midtfyn Køge 180207 568
Tove Nielsen Viking Sct. Sebastian 200107 563
Dorte Bildsøe Varde DM Silkeborg 030207 556
Rie Ipsen Nordkysten Nytårspokalen 070107 554
Susanne Jørgensen Nordkysten DM Silkeborg 030207 542
Susanne Schmidt Varde Nytårspokalen 070107 537
Margaret Bang Lavia Odense Sct. Sebastian 200107 534
Birthe Mogensen Lavia, København Nytårspokalen 070107 520

DBSF Top 10 Udendørs 2006

Herre Recurve

Navn Klub Stævne Point
Morten Caspersen Køge Taastrup 210506 1299
Morten Theilgaard Aalborg Whyll, Tyskland 200706 1280
Bo Steimann Roskilde Colorado Springs, USA 050806 1277
Dennis Bager Broby DM Gladsaxe 020906 1274
Ole Gammelgaard Holstebro Holstebro 110606 1253
Niels Dall Brande Middelfart 020706 1247
Søren Jørgensen Broby Middelfart 020706 1240
Jesper Lie Aalborg DM Gladsaxe 020906 1234
Steffen Thorkildsen Arcus DM Gladsaxe 020906 1233
Franz Jakobsen Aalborg Holstebro 110606 1228

Dame Recurve

Navn Klub Stævne Point
Louise K. Laursen TIK Colorado Springs, USA 030806 1302
Maja Jager Broby Holstebro 110606 1192
Louise Hauge Århus DM Gladsaxe 020906 1181
Carina Rosenvinge Christiansen Aalborg Taastrup 210506 1160
Kerstin Fisker Silkeborg DM Gladsaxe 020906 1140
Inger Andersen Middelfart DM Gladsaxe 020906 1132
Randi Degn Broager Randers 070506 1128
Vibeke Kyndbøl Aalborg Holstebro 110606 1109
Henny Jeremiassen Arcus DM Gladsaxe 020906 1072
Michelle Jensen Aalborg Holstebro 110606 1019

Herre Compound

Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo Brande DM Gladsaxe 020906 1411
Niels Baldur Brande Taastrup 210506 1388
Patrick Laursen Midtfyn Middelfart 020706 1384
Erik P. Nielsen Silkeborg Holstebro 110606 1380
David Hauge Århus DM Gladsaxe 020906 1375
Tom Henriksen Roskilde Taastrup 210506 1373
Kasper Hovgaard Christensen Århus Taastrup 210506 1373
Mikkel Nørgaard Roskilde Whyll, Tyskland 200706 1372
Poul Nørgaard Lavia Odense Middelfart 020706 1363
Jens Starup Århus Middelfart 020706 1363

Dame Compound

Navn Klub Stævne Point
Camilla Søemod Gladsaxe Colorado Springs, USA 030806 1381
Rikke Marslev Middelfart Middelfart 020706 1346
Marit Hvam Pedersen Midtfyn Middelfart 020706 1324
Laila Hünesen Gladsaxe Taastrup 210506 1318
Karina Jakobsen Middelfart Middelfart 020706 1267

DBSF Top 10 Indendørs 2005/2006

Herre Recurve

Navn Klub Stævne Point
Steffen Thorkildsen Arcus Randers 101205 576
Stig Mejlbjerg Arcus Holstebro 291005 569
Franz Jakobsen Aalborg Nytårspokalen TIK 080106 568
Martin Damsbo Brande Randers 101205 567
Morten Caspersen Køge DM Silkeborg 18-190706 565
Johan Weis Randers DM Silkeborg 18-190706 563
Charles Lindberg Viborg Skt. Sebastian Cup 210106 562
Nicolas Weikop TIK Randers 101205 560
Alim Witthoff Middelfart Nytårspokalen TIK 080106 560
Jesper Lie Aalborg Randers 101205 559

Dame Recurve

Navn Klub Stævne Point
Louise K. Laursen TIK Buernes By stævne 081005 571
Louise Hauge Århus Holstebro 291005 560
Jeanette Riis Randers DM Silkeborg 18-190706 552
Maja Jager Broby DM Silkeborg 18-190706 546
Kerstin Fisker Silkeborg SM Køge 120206 545
Malene Sørensen Aalborg DM Silkeborg 18-190706 525
Carina Christiansen Aalborg Holstebro 291005 518
Randi Degn Broager Randers 101205 516
Michelle Jensen Aalborg Holstebro 291005 514
Susanne B. Nissen Aabenraa Randers 101205 508
Vivi Petersen Lavia Nytårspokalen TIK 080106 508

Herre Compound

Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo Brande Nytårspokalen TIK 080106 595
Erik P. Nielsen Silkeborg Skt. Sebastian Cup 210106 589
Niels Baldur Brande Randers 101205 588
Tom Henriksen Roskilde Nytårspokalen TIK 080106 587
Kasper Hovgaard Christensen Århus DM Silkeborg 18-190706 587
Patrick Laursen Midtfyn Frederiksborgpokalen 050206 585
Gert Christiansen Varde Randers 101205 583
Torben Johannesen Broby Randers 101205 582
David Hauge Aarhus DM Silkeborg 18-190706 580
Jens Starup Århus Holstebro 291005 579
Thomas Skovbæk Roskilde Nytårspokalen TIK 080106 579

Dame Compound

Navn Klub Stævne Point
Camilla Søemod Gladsaxe DM Silkeborg 18-190706 583
Lene Ahrenfeldt Silkeborg DM Silkeborg 18-190706 573
Rikke Marslev Middelfart Randers 101205 568
Marit Pedersen Midtfyn Frederiksborgpokalen 050206 567
Betina F. Kristensen Herning Skt. Sebastian Cup 210106 556
Laila Hünersen Gladsaxe Nytårspokalen TIK 080106 555
Rie Ipsen Nordkysten Nytårspokalen TIK 080106 551
Susanne Schmidt Varde DM Silkeborg 18-190706 549
Ingrid Friberg Skurup Frederiksborgpokalen 050206 543
Susanne Jørgensen Nordkysten SM Køge 120206 540
Marianne Dupont Arcua Skt. Sebastian Cup 210106 517

DBSF Top 10 Udendørs 2005

Herre Recurve

Navn Klub Stævne Point
Dennis Bager Aalborg DM Gladsaxe 030905 1275
Morten Caspersen Køge Taastrup 210505 1267
Niels Dall Brande DM Gladsaxe 030905 1253
Bo Steimann Roskilde VM Madrid 130605 1241
Steffen Thorkildsen ARCUS Taastrup 210505 1229
Henrik Toft Aalborg DM Gladsaxe 030905 1215
Franz Jacobsen Aalborg DM Gladsaxe 030905 1211
Frank Kristensen Rønne DM Gladsaxe 030905 1198
Mads Holm Nielsen Århus Randers 010505 1177
Jan Leth Pedersen Middelfart Middelfart 030705 1160

Dame Recurve

Navn Klub Stævne Point
Jeanette Riis Randers DM Gladsaxe 030905 1257
Mathilde Andreassen Aarhus BKL Taastrup 210505 1248
Louise K. Laursen TIK DM Gladsaxe 030905 1191
Randi Degn TIK Taastrup 210505 1159
Henny Jeremiassen ARCUS Randers 010505 1100
Inger M. Andersen Middelfart Middelfart 030705 1095
Anisette Larsen Middelfart Middelfart 030705 1020
Tine Jakobsen Silkeborg JM Randers 110905 961
Vivi Petersen Lavia Taastrup 210505 941
Eva Bak Rønne DM Gladsaxe 030905 936

Herre Compound

Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo Brande Middelfart 030705 1392
Niels Baldur Brande DM Gladsaxe 030905 1370
Erik P. Nielsen Silkeborg Middelfart 030705 1366
David Hauge Århus Middelfart 030705 1354
Tom Henriksen Roskilde GP1, Antalya, Tyrkiet 1346
Steen Gottlieb Broager Middelfart 030705 1344
Kasper H. Christensen Århus Bskl. JM Randers 110905 1342
Jens Starup Århus Middelfart 030705 1339
Torben Johannesen Broby Middelfart 030705 1332
Niels Dall Brande DM Gladsaxe 030905 1331

Dame Compound

Navn Klub Stævne Point
Louise Hauge Århus Bskl. DM Gladsaxe 030905 1370
Camilla Søemod Gladsaxe Polen 010605 1362
Rikke Marslev Broby VM Madrid 130605 1326
Karina Jakobsen Middelfart Middelfart 030705 1308
Marit Hvam Pedersen Midtfyn DM Gladsaxe 030905 1291
Laila Hünesen Broager DM Gladsaxe 030905 1285
Helle Ørbæk Hillerød DM Gladsaxe 030905 1281
Betina F. Kristensen Herning Randers 010505 1216

DBSF Top 10 Indendørs 2004/2005

Herre Recurve

Navn Klub Stævne Point
Dennis Bager Ålborg Bellinge 220105 591
Steffen Thorkildsen Arcus Bellinge 220105 587
Taj Murmann Randers Hillerød 060205 580
Bo Steimann Roskilde VM Inde Aalborg 577
Jesper Lie Ålborg Tåstrup 090105 575
Jacob Christiansen Ålborg Randers 111204 572
Morten Caspersen Køge Bellinge 220105 563
Stig Mejlbjerg Arcus Hillerød 060205 562
Allim Witthoff Middelfart Køge 300105 562
Mads H. Nielsen Århus Randers 111204 561

Dame Recurve

Navn Klub Stævne Point
Katja Poulsen Holstebro Bellinge 220105 576
Louise K. Laursen TIK VM Aalborg 573
Jeanette Riis Ålborg Tåstrup 090105 555
Maja Jæger Broby Tåstrup 090105 532
Stine Pedersen Midtfyn Randers 111204 522
Linda Vilhelmsen Roskilde Tåstrup 090105 516
Sanne Rahbæk Roskilde Tåstrup 090105 512
Randi Degn TIK Køge 300105 512
Vivi Petersen Lavia Kbhvn. Tåstrup 090105 510
Ulla Frederiksen Gladsaxe Glostrup 211104 508

Herre Compound

Kasper H. Christensen Århus Vejle 130305 589
Martin Damsbo Brande VM Inde Aalborg 589
Tom Henriksen Roskilde Hillerød 060205 588
Erik P. Nielsen Silkeborg Holstebro 301004 587
Niels Dall Brande Vejle 281104 587
Niels Baldur Brande Tåstrup 090105 585
Gert Christiansen Varde Bellinge 220105 583
Tage Hermansen Randers Bellinge 220105 582
Steen Gottlieb Broager Vejle 130305 582
Thomas Skovbæk Roskilde Hillerød 060205 581

Dame Compound

Camilla Søemod Gladsaxe Hillerød 060205 582
Louise Hauge Århus Tåstrup 090105 576
Laila Hünersen Broager Hillerød 060205 575
Rikke Marslev Broby Køge 300105 573
Marit Pedersen Midtfyn Vejle 281104 570
Helle Ørbæk Hillerød Hillerød 060205 567
Patricia Andersen Midtfyn Hillerød 060205 566
Kerstin Fisker Silkeborg Tåstrup 231004 559
Betinna Kristensen Herning Bellinge 220105 557
Anna Vedel Holstebro Holstebro 301004 551

DBSF Top 10 Udendørs 2004

Herre Recurve

Navn Klub Stævne Point
Morten Caspersen Køge Middelfart 040704 1274
Hasse Lind Ålborg Middelfart 040704 1266
Dennis Bager Ålborg Middelfart 040704 1248
Jacob R. Poulsen Ålborg Jun. Cup. Nymburk 1215
Steffen Thorkildsen Arcus Esbjerg 130604 1195
Kasper Pedersen Ålborg Middelfart 160504 1186
Jesper Lie Ålborg Esbjerg 130604 1179
Jan Schnejder Randers Middelfart 160504 1174
Henrik Toft Ålborg Nykøbing F. 080804 1167
Jan Pedersen Middelfart Middelfart 040704 1154

Dame Recurve

Navn Klub Stævne Point
Katja Poulsen Holstebro Holstebro 060604 1247
Mathilde Andreasen Århus Esbjerg 130604 1246
Jeanette Riis Ålborg Middelfart 040704 1219
Louise Lauersen Tåstrup Tåstrup 230504 1094
Sanne Rahbæk Roskilde USA 270304 1042
Tine P. Jacobsen Silkeborg Middelfart 160504 1034
Henny Jeremiassen Arcus Randers 020504 1023
Inger M. Andersen Middelfart Middelfart 160504 992

Herre Compound

Navn Klub Stævne Point
Erik P. Nielsen Silkeborg Middelfart 160504 1383
Per Knudsen Broager Randers 020504 1382
Tom Henriksen Roskilde Hillerød 130604 1358
Steen Gottlieb Broager Middelfart 160504 1354
Michael Damsbo Broby Middelfart 160504 1350
Henning Kornbek Broager Middelfart 160504 1348
Martin Damsbo Brande Holstebro 060604 1348
David Hauge Århus Middelfart 160504 1339
Gert Christiansen Varde Middelfart 190504 1335
Mads Nørgård Roskilde Randers 020504 1327

Dame Compound

Navn Klub Stævne Point
Louise Hauge Århus Holstebro 060604 1357
Laila Hünersen Broager Jun. VM England 1316
Marit Pedersen Midtfyn Middelfart 160504 1311
Patricia Andersen Midtfyn Jun. VM England 1305
Merete Nielsen Broager Esbjerg 130604 1303
Kerstin Fisker Silkeborg Jun. VM England 1303
Helle Ørbæk Hillerød Randers 020504 1298
Rikke Marslev Broby Jun. VM England 1293
Karina Jacobsen Middelfart Middelfart 160504 1285
Anna Vedel Holstebro Holstebro 060604 1237

DBSF Top 10 Indendørs 2003/2004

Herre Recurve

Navn Klub Stævne Point
Dennis Bager Ålborg Malmø Open 100104 583
Martin Damsbo Brande Hillerød 010204 580
Jacob Christiansen Ålborg Vejle 301103 575
Hasse Lind Ålborg Ålborg 151103 574
Jan Schneider Randers Randers 061203 574
Steffen Thorkildsen Arcus Hillerød 010204 571
Bo Steimann Roskilde Malmø Open 100104 569
Anders Dahl Kiis Frederikshavn Silkeborg 070304 569
Morten Høyer Viking Viking 280304 568
Henrik Toft Ålborg Silkeborg 070304 566

Dame Recurve

Navn Klub Stævne Point
Katja Poulsen Holstebro Vejle 301103 567
Jeanette Riis Ålborg Ålborg 151103 553
Tine Jacobsen Silkeborg Holstebro 011103 548
Mathilde Andreasen Århus Malmø Open 100104 542
Birthe Mogensen Lavia København Tåstrup 040104 534
Louise Klingenberg Lauersen Tåstrup Gladsaxe 150204 528
Marlene Emanuelsen Ålborg Silkeborg 070304 528
Stine Pedersen Midtfyn Holstebro 011103 526
Inger Andersen Middelfart Belinge 170104 524
Sanne Rahbæk Roskilde Hillerød 010204 521

Herre Compound

Erik P. Nielsen Silkeborg Randers 061203 593
Martin Damsbo Brande Randers 061203 590
Tom Henriksen Roskilde Tåstrup 040104 588
Niels Dall Brande Tåstrup 040104 587
Niels Baldur Brande Tåstrup 040104 585
Jens Starup Århus Ålborg 151103 585
Per Knudsen Broager Belinge 170104 585
Thomas Skovbæk Roskilde Gladsaxe 150204 584
Gert Christiansen Varde Holstebro 270304 582
Olaf Bomholt Randers Vejle 301103 578
Henrik Andersen Nordkysten Gladsaxe 150204 578
Patrick Lauersen Midtfyn Silkeborg 070304 578
Allex Hengeberg Broager Silkeborg 070304 578
Jens Stjernholt Svendborg Silkeborg 070304 578

Dame Compound

Camilla Søemod Gladsaxe Silkeborg 070304 580
Louise Hauge Århus Ålborg 151103 579
Lene Ahrenfeldt Silkeborg Silkeborg 070304 573
Marit H. Pedersen Midtfyn Tåstrup 040104 571
Rikke Marslev Broby Bellinge 170104 569
Laila Hünersen Broager Holstebro 011103 568
Helle Ørbæk Hillerød Hillerød 010204 565
Merete Nielsen Broager Bellinge 170104 564
Patricia Andersen Midtfyn Hillerød 010204 562
Kerstin Fisker Silkeborg Holstebro 270304 561

DBSF Top 10 Udendørs 2003

Herre Recurve

Navn Klub Stævne Point
Dennis Bager Ålborg Middelfart 250503 1329
Hasse Lind Ålborg Middelfart 250503 1324
Morten Caspersen Køge Ålborg 160503 1300
Bo Steimann Roskilde GP Porec 070503 1277
Jan Schneider Randers GP Porec 070503 1247
Anders Dahl Kiss Frederikshavn Holstebro 010603 1238

Dame Recurve

Navn Klub Stævne Point
Katja Poulsen Holstebro Middelfart 250503 1280
Jeanette Riis Ålborg New York 160703 1278
Mathilde Andreasen Århus Ålborg 160503 1266
Natasja Ehlers Ålborg Middelfart 250503 1215
Birthe Mogensen Lavia Kbhvn. Middelfart 250503 1144
Vivi Petersen Lavia Kbhvn. Middelfart 250503 1093

Herre Compound

Navn Klub Stævne Point
Erik P. Nielsen Silkeborg Holstebro 010603 1402
Tom Henriksen Roskilde Middelfart 250503 1382
Per Knudsen Broager Middelfart 250503 1381
Michael Damsbo Broby Holstebro 010603 1380
Niels Dall Brande Middelfart 250503 1379
Martin Damsbo Brande Ålborg 160503 1378
Jens Starup Århus Middelfart 250503 1371
Henning Kornbek Broager Holstebro 010603 1366
Kasper Hougård Randers Esbjerg 150603 1363
Niels Baldur Brande GP Porec 070503 1362

Dame Compound

Navn Klub Stævne Point
Louise Hauge Århus Middelfart 250503 1385
Camilla Søemod Gladsaxe GP Porec 070503 1373
Lene Ahrenfeldt Silkeborg Middelfart 250503 1367
Rikke Marslev Broby Holstebro 010603 1353
Merete Nielsen Broager Celle Tyskland 140903 1352
Marit Pedersen Midtfyn Holstebro 010603 1347
Helle Ørbæk Hillerød Randers 040503 1311
Patricia Andersen Midtfyn Holstebro 010603 1293
Anna Vedel Holstebro Esbjerg 150603 1279
Rie Ipsen Nordkysten Ålborg 160503 1276

DBSF Top 10 Indendørs 2002/2003

Herre Recurve

Navn Klub Stævne Point
Dennis Bager Ålborg Gladsaxe 220203 593
Hasse Lind Ålborg Silkeborg 260103 582
Morten Caspersen Køge Hillerød 020203 576
Jan Rytter Ålborg Hillerød 020203 573
Ole Gammelgård Holstebro Gladsaxe 220203 573
Jørgen Graff-Nielsen København Gladsaxe 220203 572
Rene Pedersen Ålborg Holstebro 021102 563
Jacob Christiansen Ålborg Hillerød 020203 562
Steffen Thorkildsen Arcus Vejle 011202 560
Jesper Lie Ålborg Vejle 011202 559

Dame Recurve:

Navn Klub Stævne Point
Katja Poulsen Holstebro Randers 071202 567
Mathilde Andreasen Århus Gladsaxe 220203 559
Jeanette Riis Ålborg Gladsaxe 220203 558
Natasja S. Ehlers Ålborg Silkeborg 260103 548
Rie Ipsen Nordkysten Tåstrup 050103 536
Maria Vandal Broager Gladsaxe 220203 530
Maria Hengeberg Broager Ålborg 231102 519
Tanja Ehlers Ålborg Randers 071202 513
Annemette Pedersen Ålborg Tåstrup 050103 510
Vivi Petersen Lavia, Kbhvn. Tåstrup 050103 507

Herre Compound:

Navn Klub Stævne Point
Tom Henriksen Roskilde Hillerød 020203 589
Niels Baldur Brande Silkeborg 260103 586
Niels Dall Brande Gladsaxe 220203 585
Erik P. Nielsen Silkeborg Ålborg 231102 584
Per Knudsen Broager Silkeborg 260103 584
Martin Damsbo Brande Vejle 011202 583
Andreas Andersen Broby Hillerød 020203 583
Steen Gottlieb Broager Gladsaxe 220203 581
Henning Kornbek Broager Hillerød 020203 576
Carsten Tarnow Århus Gladsaxe 220203 575
Alex Hengeberg Broager Tåstrup 050103 575

Dame Compound:

Navn Klub Stævne Point
Camilla Søemod Gladsaxe Hillerød 020203 582
Louise Hauge Århus Gladsaxe 220203 569
Marit H. Pedersen Midtfyn Holstebro 021102 567
Helle Ørbæk Hillerød Glostrup 241102 566
Merete Nielsen Broager Gladsaxe 220203 560
Rikke Marslev Broby Ålborg 231102 555
Magdalene Urbanowicz Nykøbing F Gladsaxe 220203 550
Laila Hünersen Broager Randers 071202 548
Patricia Andersen Midtfyn Randers 071202 546
Rie Ipsen Nordkysten Gladsaxe 220203 541

DBSF Top 10 Udendørs 2002

Herre Recurve:

Navn Klub Stævne Point
Dennis Bager Ålborg Middelfart 260502 1309
Morten Caspersen Køge Randers 050502 1270
Jan Schneider Randers Middelfart 260502 1221
Henrik Toft Ålborg Varde 110802 1220
Bo Steiman Roskilde Middelfart 260502 1220
Jørgen Graff-Nielsen København Nyk. F. 040802 1209
Ed Eliason Ålborg Middelfart 300602 1193
Jan Pedersen Middelfart Middelfart 300602 1193
Allex Hengeberg Broager Middelfart 260502 1183
Klaus Stobberup Køge Middelfart 260502 1180

Dame Recurve:

Navn Klub Stævne Point
Jeanette Riis Randers Varde 110802 1276
Mathilde Andreasen Århus Middelfart 260502 1237
Natasja S. Ehlers Randers Varde 110802 1223
Tanja S. Ehlers Randers Varde 110802 1186
Janne Berg Randers Varde 110802 1181
Maja Jager Broby Middelfart 300602 1143
Vivi Petersen Lavia Kbhvn. Middelfart 260502 1099
Henny Jeremiassen Arcus Middelfart 260502 1054
Inger M. Andersen Middelfart Middelfart 300602 1025

Herre Compound:

Navn Klub Stævne Point
Niels Baldur Brande Varde 110802 1397
Per Knudsen Broager Varde 110802 1395
Erik P. Nielsen Silkeborg Varde 110802 1391
Tom Henriksen Roskilde Middelfart 260502 1373
Jens Starup Århus Varde 110802 1363
Henning Kornbek Broager Middelfart 260502 1351
Gert Christiansen Varde Varde 110802 1347
Per Egholm Nørre Snede Holstebro 090602 1335
David Hauge Silkeborg Middelfart 260502 1334
Carsten Tarnow OBK Holstebro 090602 1331

Dame Compound

Navn Klub Stævne Point
Marit H. Pedersen Midtfyn Middelfart 260502 1337
Merete Nielsen Ribe Varde 110802 1333
Louise Hauge Silkeborg Varde 110802 1310
Helle Ørbæk Hillerød Celle Tyskl. 080902 1309
Camilla Søemod Gladsaxe Randers 050502 1295
Tove Nielsen Viking Middelfart 260502 1271
Rie Ipsen Nordkysten Nyk. F. 040802 1230
Magdalene Urbanowitch SBSU Nyk. F. 040802 1211
Karina Jakobsen Middelfart Middelfart 300602 1206

DBSF Top 10 Indendørs 2001/2002

Herre Recurve

Navn Klub Stævne Point
Dennis Bager Ålborg Silkeborg 090302 589
JørgenGraff-Nielsen København Malmø 130102 579
Morten Caspersen Køge Gladsaxe 030302 579
Hasse Lind Ålborg Silkeborg 090302 576
Jacob Christiansen Ålborg Vejle 041101 574
Jan Rytter Ålborg Ålborg 171101 568
Knud Jørgensen Nordkysten Glostrup 251101 565
Steffen Thorkildsen Arcus Vejle 041101 564
Henrik Toft Ålborg Randers 011201 563
Andrey Beznozdrev København Hillerød 100202 562

Dame Recurve

Navn Klub Stævne Point
Mathilde Andreasen Århus Glostrup 251101 549
Jeanette Riis Randers Silkeborg 090302 545
Dorthe Christensen Ulbølle Holstebro 281001 537
Janne Berg Randers Silkeborg 260102 528
Vivi Petersen Lavia Kbhvn. Glostrup 251101 523
Natasja S. Ehlers Randers Randers 011201 516
Anette Juhl Broby Bellinge 190201 516
Rita Jørgensen Slagelse Tåstrup 060102 515
Tine Jacobsen Silkeborg Silkeborg 090302 506
Birthe Mogensen Lavia Kbhvn. Glostrup 251101 503

Herre Compound

Navn Klub Stævne Point
Per Knudsen Broager Bellinge 190102 593
Tom Henriksen Roskilde Vejle 041101 589
Niels Baldur Brande Tåstrup 060102 585
Henning Kornbek Broager Silkeborg 090302 585
Erik P. Nielsen Silkeborg Randers 011201 583
Gert Christiansen Varde Bellinge 190102 583
Martin Damsbo Broby Tåstrup 060102 582
Jens Starup Århus Bellinge 190102 582
Carsten Tarnow OBK Silkeborg 260102 580
Martin Damsbo Broby Silkeborg 090302 580

Dame Compound

Navn Klub Stævne Point
Louise Hauge Silkeborg Glostrup 251101 576
Camilla Søemod Gladsaxe Silkeborg 090302 575
Marit Pedersen Midtfyn Tåstrup 060102 570
Lene Ahrenfeldt Silkeborg Silkeborg 260102 570
Merete Nielsen Ribe Silkeborg 090302 566
Else Bomholt Randers Randers 011201 552
Helle Ørbæk Hillerød Hillerød 100202 552
Patricia Andersen Midtfyn Silkeborg 090302 548
Rie Ibsen Nordkysten Hillerød 100202 546
Anna Vedel Holstebro Vejle 041101 544

DBSF Top 10 udendørs 2001

Herre Recurve:

Navn Klub Stævne Point
Hasse Lind Ålborg VM Kina sept. 2001 1299
Morten Caspersen Køge USA august 2001 1297
Dennis Bager Ålborg Middelfart 010901 1287
Henrik Toft Ålborg Usa august 2001 1275
Andrey Bezno København Middelfart 010901 1246
Jørgen Graff København Middelfart 270501 1238
Bo Steimann Roskilde Randers 060501 1206
Knud Jørgensen Nordkysten Hillerød 240601 1183
Jan Schnejder Randers Middelfart 010901 1170
Jan Pedersen Middelfart Middelfart 270501 1144

Dame Recurve:

Navn Klub Stævne Point
Katja B. Poulsen Holstebro Cypern 120501 1275
Janne Berg Randers Ålborg 110801 1187
Mathilde Andreasen Århus Middelfart 010901 1124
Jeanette Riis Randers Middelfart 270501 1121
Ulla Gehrt Lyngby Hillerød 240601 1110
Ingrid Andreasen Rønne Rønne 050801 1090
Rita Jørgensen Slagelse Middelfart 010901 1075
Dorthe Christensen Ulbølle Holstebro 100601 1046
Henny Jeremiassen Arcus Middelfart 010701 1019
Inger Andersen Middelfart Middelfart 010901 921

Herre Compound

Navn Klub Stævne Point
Henning Kornbek Broager VM Kina Sept. 2001 1383
Tom Henriksen Roskilde Sct. Petersborg aug.2001 1380
Per Knudsen Broager VM Kina Sept. 2001 1375
Erik P. Nielsen Silkeborg VM Kina Sept. 2001 1370
Keld Rosengren OBK Holstebro 100601 1366
Peter Skov Broager Holstebro 100601 1364
Per Egholm Silkeborg Holstebro 100601 1362
Niels Baldur Brande Middelfart 010901 1359
Gert Christiansen Varde Holstebro 100601 1351
Allex Hengeberg Broager Middelfart 010901 1347

Dame Compound

Navn Klub Stævne Point
Louise Hauge Silkeborg VM Kina Sept. 2001 1355
Merete Nielsen Ribe Middelfart 010901 1314
Marit Pedersen Midtfyn Holstebro 100601 1311
Camilla Søemod Gladsaxe Randers 060501 1259
Rie Ibsen Nordkysten Middelfart 010901 1234
Anna Vedel Holstebro Middelfart 270501 1230
Helle Ørbæk Hillerød Middelfart 010701 1225
Else Bomholt Randers Ålborg 110801 1217
Rikke Marslev Broby Middelfart 010901 1112
Connie Hansen Rønne Rønne 050801 968

DBSF Top 10 indendørs 2000/2001

Herre Recurve

Navn Klub Stævne Point
Morten Caspersen Køge Gladsaxe 041100 585
Dennis Bager Ålborg Silkeborg 280101 584
Jan Rytter Tåstrup Ålborg 181100 580
Andrei Benznozdrev København Gladsaxe 041100 578
Hasse Lind Ålborg Ålborg 181100 573
Henrik Toft Ålborg Silkeborg 270101 573
Christian Dubgård Broby Bellinge 200101 571
Jørgen Graff.Nielsen København Glostrup 261100 568
Bo Steimann Roskilde Gladsaxe 180201 560
Jørgen Axelsen Lavia Kbhvn. Næstved 250201 559
Erik Josephsen Lyngby Tåstrup 070101 554
Klaus Westhoff Køge Tåstrup 070101 554
Bo Steiman Roskilde Hillerød 030201 554

Dame Recurve

Navn Klub Stævne Point
Katja Brix Poulsen Holstebro Næstved 250201 566
Jeanette Riis Randers Gladsaxe 041100 545
Vivi Petersen Lavia Kbhvn. Glostrup 261100 530
Janne Berg Grenå Ålborg 181100 516
Dorthe Christiansen Ulbølle Ålborg 181100 514
Ulla Gehrt Lyngby Gladsaxe 180201 510
Ingrid Andreassen Rønne Hillerød 030201 508
Maja Jager Broby Bellinge 200101 492
Pia Larsen Rønne Rønne 010401 486
Edith Molin Vordingborg Glostrup 261100 472

Herre Compound

Navn Klub Stævne Point
Per Knudsen Broager Silkeborg 280101 596
Tom Henriksen Roskilde Silkeborg 270101 592
Carsten Tarnow Odense Silkeborg 280101 590
Niels Baldur Brande Silkeborg 280101 589
Jens Starup Århus Ålborg 181100 587
Gert Christiansen Varde Holstebro 041100 584
Henrik Rasmussen Nordkysten Randers 021200 583
Allex Hengeberg Broager Randers 021200 582
Erik P. Nielsen Silkeborg Silkeborg 280101 581
Martin Damsbo Broby Silkeborg 280101 581
Morten Kramer Varde Bellinge 200101 581

Dame Compound

Navn Klub Stævne Point
Louise Hauge Silkeborg Ålborg 181100 578
Camilla Søemod Gladsaxe Randers 021200 572
Lene Ahrenfeldt Silkeborg Randers 021200 572
Helle Ørbæk Hillerød Tåstrup 070101 560
Marit Pedersen Midtfyn Næstved 250201 560
Merete Nielsen Ribe Holstebro 041100 554
Tove Nielsen Viking Esbjerg Næstved 250201 547
Else Bomholt Randers Næstved 250201 545
Mari Haajanen Stenlille Hillerød 030201 542
Anne Marie Ipsen Nordkysten Hillerød 030201 539
Judith Christensen Viking Esbjerg Randers 021200 539
Tina Andersen Helsinge Gladsaxe 180201 539