Top 10

Top 10

De resultater, der optages på denne liste, er alle skudt på senior afstande, dvs.

  • Indendørs
    • 18 m – Herrer og Damer: Senior, Junior, Masters og Kadet
  • Udendørs:
    • 70m runde – Recurve: Senior og Junior
    • 50m runde – Compound: Senior, Junior, Kadet og Masters
    • 40m runde – Bar og Langbue: Senior, Junior og Master

Top 10 Indendørs 2018-2019

Herre Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
Dennis Bager Arcus Berlin – 151218 585 (47/12)
Oliver Staudt TIK Hillerød – 030219 585 (45/15)
Morten Caspersen Køge Hillerød – 030219 574 (37/20)
Eli Bæk Aarhus Taastrup – 060119 570 (33/24)
Steffen Thorkildsen Arcus Odense – 171118 569 (36/17)
Claus Andersen Køge Taastrup – 060119 564 (30/25)
Mikkel Berrig Rasmussen TIK Taastrup – 060119 564 (29/27)
Rasmus Brynning Holstebro Holstebro – 101118 563 (32/20)
Magnus Bager Aalborg Odense – 120119 562 (30/23)
Aske Halskov Silkeborg Taastrup – 060119 559 (30/22)

Dame Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
Randi Degn TIK Holstebro – 101118 573 (36/21)
Anne Marie Laursen Aalborg Holstebro – 101118 560 (28/26)
Kirstine Danstrup Andersen Holstebro Taastrup – 060119 559 (23/33)
Frederikke Bager Arcus Holstebro – 101118 549 (23/27)
Lea Mogree Nissen Holstebro Berlin – 151218 548 (21/27)
Lena Agerholm TIK Odense – 171118 547 (25/21)
Inger Andersen Middelfart Odense – 120119 541 (21/25)
Josephine August Veteranerne Hillerød – 030219 530 (19/25)
Henriette Eskelund Arcus Odense – 171118 529 (17/24)
Kristine Bæver Aarhus Taastrup – 060119 526 (15/26)

Herre Compound – 18m

Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo TIK Rom, Italien – 151218 597 (57/3)
Stephan Hansen Nykøbing F Rom, Italien – 151218 595 (55/5)
Simon Olsen Vordingborg Luxemburg – 231118 593 (53/7)
Christoffer Berg Lyngby Sverige – 011218 591 (51/9)
Stig Andersen Arcus Berlin – 151218 591 (51/9)
Tore Lindboe Bjarnarson TIK Taastrup – 111218 588 (48/12)
Mads Knudsen Nordkysten Odense – 120119 588 (48/12)
Mathias Fullerton Lyngby Odense – 120119 587 (48/11)
Christian Holbech Broby Hillerød – 030219 587 (47/13)
Christian Andersen Broby Taastrup – 060119 585 (45/15)
Patrick Laursen Broby Odense – 120119 585 (45/15)

Dame Compound – 18m

Navn Klub Stævne Point
Tanja Amdi Jensen TIK Taastrup – 111218 589 (49/12)
Erika Damsbo TIK Rom, Italien – 151218 577 (37/23)
Natacha Stütz Lyngby Hillerød – 030219 574 (35/24)
Maria Olesen Gladsaxe Hillerød – 030219 566 (27/32)
Margaret Bang Lavia Odense Odense – 120119 564 (25/34)
Pil Munk Carlsen Broby Taastrup – 281018 561 (22/37)
Margaret Bang Lavia Odense Berlin – 151218 560 (22/36)
Sisse Gram Aabenraa Berlin – 151218 560 (21/38)
Benedicte Gudbergsen Lyngby Taastrup – 060119 558 (20/38)
Sasha Victoria Rasmussen TIK Hillerød – 030219 556 (20/36)

Herre Langbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Kenneth Andersen Varde Taastrup – 060119 493 (9/22)
Christian Jørgensen Christiansfeld Holstebro – 101118 447 (4/19)
Martin Clausen Arcus Odense – 120119 442 (2/11)
Paw Lohmann Arcus Odense – 120119 424 (5/12)
Peter Mathiesen Hvidovre Taastrup – 060119 401 (5/9)
Thorkild Rylund Gøngen Hillerød – 030219 398 (5/10)
Jes Lysgaard Lyngby Hillerød – 030219 398 (1/11)
Frank Torndal Randers Odense – 120119 389 (2/7)
Casper Kielsholm Roskilde Hillerød – 030219 380 (3/8)
HC Rossau Hillerød Taastrup – 060119 380 (3/6)

Dame Langbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Stine Munch Hansen Arcus Odense – 171118 453
Lykke Sørensen Vordingborg Taastrup – 281018 399 (7/7)
Line Ryssel Lyngby Taastrup – 060119 393 (3/13)
Birgit Petersen Hvidovre Hillerød – 030219 368 (5/7)
Julie Lundgren Hvidovre Hillerød – 030219 298 (1/4)
Kitt Lohmann Arcus Odense – 120119 281 (3/3)
Marianne Fredvig Olsen Hillerød Hillerød – 030219 279 (1/3)
Majbritt Lohmann Arcus Odense – 171118 274
Mette Ørn Lyngby Hillerød – 030219 215 (1/1)
Tina Baumgarten Arcus Odense – 120119 197 (1/1)

 Herre Barbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Theis Hjort Frederikssund Taastrup – 060119 542 (19/28)
Claus Vigen Pindbo København Odense – 120119 521 (13/24)
Thomas Lefevre Lavia Kbh. Taastrup – 060119 519 (15/22)
Zibrandt Christensen Christiansfeld Holstebro – 101118 519 (13/24)
Frank Christiansen Aabenraa Odense – 120119 512 (14/19)
Per Nielsen Odense Odense – 120119 510 (14/22)
Bela Antal Lyngby Hillerød – 030219 508 (12/20)
Peter Lundsgaard Lolland Hillerød – 030219 502 (12/15)
Per Street Sorø Hillerød – 030219 499 (15/15)
Flemming Gyllenborg Gøngen Taastrup – 060119 487 (12/14)
Tomas Jensen Vordingborg Taastrup – 060119 487 (9/15)

Dame Barbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Kristina Bejder Randers Odense 120119 482 (6/20)
Stine Kjær-Andersen Lavia Kbh. Hillerød – 030219 479 (8/15)
Lykke Sørensen Vordingborg Taastrup – 060119 405 (3/16
Maja Jensen Gøngen Taastrup – 060119 386 (3/14)
Joan Petersen Aabenraa Odense – 120119 380 (3/9)
Berit Bech Lolland Hillerød – 030219 364 (2/6)
Rikke Holten København Taastrup – 060119 347 (3/7)
Irina Vraa Jensen Randerse Odense – 120119 331 (2/6)
Clara Kristine Ingemann Dahl Lyngby Hillerød – 030219 277 (2/3)
Irina Vraa Jensen Randers Holstebro – 101118 259 (1/4)

 

Tanja Dinesen Skudstrup ved VM i 3D i 2013

Tanja Dinesen Skudstrup ved VM i 3D i 2013