Top 10

Top 10

De resultater, der optages på denne liste, er alle skudt på senior afstande, dvs.

  • Indendørs
    • 18 m – Herrer og Damer: Senior, Junior, Masters og Kadet
  • Udendørs:
    • 70m runde – Recurve: Senior og Junior
    • 50m runde – Compound: Senior, Junior, Kadet og Masters
    • 40m runde – Bar og Langbue: Senior, Junior og Master

Top 10 Indendørs 2018-2019

Herre Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
Dennis Bager Arcus Odense – 171118 581 (43/15)
Oliver Staudt TIK Taastrup – 281018 570 (31/28)
Steffen Thorkildsen Arcus Odense – 171118 569 (36/17)
Rasmus Brynning Holstebro Holstebro – 101118 563 (32/20)
Morten Fullerton Lyngby Taastrup – 111218 558 (23/32)
Eli Bæk Aarhus Holstebro – 101118 555 (27/24)
Mikkel Berrig TIK Holstebro – 101118 554 (27/25)
Nikolaj Wulff Aalborg Holstebro – 101118 551 (24/27)
Magnus Bager Aalborg Luxemburg – 231118 548 (26/18)
Aske Halskov Silkeborg Holstebro -101118 548 (21/28)

Dame Recurve – 18m

Navn Klub Stævne Point
Randi Degn TIK Holstebro – 101118 573 (36/21)
Anne Marie Laursen Aalborg Holstebro – 101118 560 (28/26)
Frederikke Bager Arcus Holstebro – 101118 549 (23/27)
Lena Agerholm TIK Odense – 171118 547 (25/21)
Kirstine Danstrup Andersen Holstebro Holstebro – 101118 545 (20/27)
Henriette Eskelund Arcus Odense – 171118 529 (17/24)
Kathrine Kruse Aarhus Odense – 171118 521 (17/24)
Mai Adelholm Stensballe Holstebro – 101118 518 (10/24)
Kirstine Bæver Aarhus Holstebro – 101118 505 (13/22)
Xandra Kjeldsen Holstebro Holstebro – 101118 477 (7/13)

Herre Compound – 18m

Navn Klub Stævne Point
Martin Damsbo TIK Rom, Italien – 151218 597 (57/3)
Stephan Hansen Nykøbing F Rom, Italien – 151218 595 (55/5)
Simon Olsen Vordingborg Luxemburg – 231118 593 (53/7)
Christoffer Berg Lyngby Sverige – 011218 591 (51/9)
Tore Lindboe Bjarnarson TIK Taastrup – 111218 588 (48/12)
Mathias Fullerton Lyngby Holstebro – 101118 583 (43/17)
Martin Laursen TIK Taastrup – 111218 581 (41/19)
Jan Bang Lavia Odense VM Master 581
Martin Kanstrup Lyngby Taastrup – 111218 580 (40/20)
Tage Hermansen Randers Holstebro – 101118 578 (38/22)
Erik Dyreborg Hansen Odense Odense – 171118 578 (38/22)

Dame Compound – 18m

Navn Klub Stævne Point
Tanja Amdi Jensen TIK Taastrup – 111218 589 (49/12)
Erika Damsbo TIK Rom, Italien – 151218 577 (37/23)
Natacha Stütz Lyngby Sverige – 011218 572 (32/28)
Maria Olesen Gladsaxe Luxemburg – 231118 563 (25/33)
Pil Munk Carlsen Broby Taastrup – 281018 561 (22/37)
Benedicte Gudbergsen Lyngby Taastrup – 111218 551 (17/37)
Margaret Bang Lavia Odense VM Master 551
Signe Meck Haderslev Holstebro – 101118 548 (15/39)
Sickan Schäffer Varde Holstebro – 101118 547 (18/39)
Hanne Christensen Kalundborg VM Master 547

Herre Langbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Kenneth Andersen Varde Holstebro – 101118 465 (8/20)
Christian Jørgensen Christiansfeld Holstebro – 101118 447 (4/19)
Frank Torndal Randers Holstebro – 101118 342 (3/1)
Lennart Dahlqvist Midtfyn Holstebro – 101118 336 (0/6)
Rasmus Michaelsen Gøngen Taastrup – 281018 289 (1/3)
Antoni Leon Thessen Thy Holstebro – 101118 166 (2/0)
Felix Stosiek Thy Holstebro – 101118 57 (0/0)

Dame Langbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Lykke Sørensen Vordingborg Taastrup – 281018 399 (7/7)

 Herre Barbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Zibrandt Christensen Christiansfeld Holstebro – 101118 519 (13/24)
Per Nielsen Odense Holstebro – 101118 505 (16/13)
Heine Jørgensen Haderslev Holstebro – 101118 459 (10/16)
Henrik Gotfredsen Christiansfeld Holstebro – 101118 378 (2/6)
Davoud Helany Christiansfeld Holstebro – 101118 316 (1/4)
Simon Strømgaard Thy Holstebro – 101118 299 (0/6)

Dame Barbue – 18m

Navn Klub Stævne Point
Kristina Bejder Randers Holstebro – 101118 478 (11/12)
Irina Vraa Jensen Randers Holstebro – 101118 259 (1/4)

 

Tanja Dinesen Skudstrup ved VM i 3D i 2013

Tanja Dinesen Skudstrup ved VM i 3D i 2013